Tip Deníku:
Nedostáváte stravenky, služební
telefon či příspěvky na sport?
Nebojte se o ně říci nebo změňte zaměstnavatele. Kvůli nízké nezaměstnanosti, která se kromě Ústecká či Karlovarska pohybuje kolem pěti procent, je pro firmy shánění kvalitních zaměstnanců obtížné. Z toho pak vyplývá tlak na zvyšování platů i lepší zaměstnanecké výhody.

Víte, že:

Historie stravenek se datuje od roku 1954, kdy byl
ukončen organizovaný příděl jídla po 2. světové válce. Britská vláda na ně tehdy slíbila daňové úlevy v naději, že tak pomůže zlepšit výživu obyvatel. Stravenky ale vždy nesloužily jen svému původnímu účelu. V sedmdesátých letech se používaly jako platidlo i v nevěstincích v Londýně.

Jaké existují zaměstnanecké výhody:

Stravenky: Hojně využívaný příspěvek na stravování sice přečkal první fázi reformy, kvůli skandálu s možnou korupcí ale premiér Topolánek zanedlouho navrhne zrušení daňového zvýhodnění pro firmy. Zvýhodnění by pak nejspíše platilo jen pro závodní stravování. Dnes si firmy mohou dát do nákladů až 55 procent nominální ceny stravenky.

Režijní jízdenky: Výhoda zlevněného jízdného pro zaměstnance dopravních podniků a jejich rodinné příslušníky zůstala zachována. Například „režijka" pro více než 56 tisíc zaměstnanců Českých drah (ČD) je i nadále za 200 korun na rok. Nárok na tuto jízdenku mají všichni zaměstnanci ČD, kteří u společnosti pracují déle než půl roku. Kvůli dělení drah zaměstnanci, kteří přecházejí do dceřiných
společností, budou mít na jízdenku nárok i nadále, ovšem noví nárok na zlevněné jízdné ztratí.

Vyšší odvody za deputáty a příspěvky na sport: Dosud
se odvody zdravotního a sociálního pojištění u odměn v naturáliích počítaly z rozdílu mezi náklady zaměstnavatele na výrobek a cenou, kterou zaměstnanec zaplatil. Nyní se pojistné platí z rozdílu mezi cenou obvyklou na trhu a cenou, za kterou firma prodá své zboží zaměstnanci. Reforma ponechala i úlevy na sport a kulturu.

Podmínkou ale je, aby zaměstnavatel, pokud například zaměstnancům pronajme tělocvičnu, hradil tento náklad ze zisku po zdanění. I nadále pak platí úleva na rekreaci zaměstnance ve výši 20 tisíc ročně.

ZDROJ: MF, CD, HKCR, ACCKA, WIKIPEDIA