„Rozsah zimní údržby zůstává stejný jako v minulé zimě,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Zimní údržbu zajišťuje městem stoprocentně vlastněná společnost Kroměřížské technické služby.

Údržbu chodníků a silnic bude zajišťovat s pomocí dvou sypačů, pěti multikár a šesti kusů další techniky, mezi něž patří třeba chodníkové frézy a traktor s radlicí. Přechody pro chodce, zastávky autobusů a prostory kolem škol a dalších veřejných budov se uklízejí ručně. Podle Němce je pro pracovníky KTS prioritou bezpečnost chodců i motoristů.

Na ošetření chodníků a silnic se bude používat sůl, solanka i inertní materiál. Výhradně inertní materiály je pak budou používat kupříkladu na lávce přes Moravu, na Zborovském mostě a také na mostě v Postoupkách.

Dlouhodobá ledovka

V loňském roce stála zimní údržba město zhruba 4,1 milionu korun. Letos od ledna do března pak radnice musela na tyto účely vynaložit téměř šest milionů korun.

„Nárůst nákladů byl způsoben zejména dlouhodobou ledovkou,“ vysvětlil ředitel KTS Marian Vítek. Další peníze si podle radnice letos vyžádá ještě údržba chodníků a komunikací na konci roku.