Soutěže se každoročně účastní střední odborné školy s veterinárním zaměřením. Vítězství letos slaví studentky Tauferovy střední odborné školy veterinární v Kroměříži, které tak obhájily loňské vítězství. „Jednalo se již o patnáctý ročník soutěže. Letos se soutěže zúčastnily týmy sedmi středních odborných škol z České republiky a dva týmy ze Slovenska. Vítězný tým tradičně převzal ocenění z rukou ústředního ředitele Státní veterinární správy Zbyňka Semeráda,“ uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Na druhém místě se umístili studenti z Vyšší odborné školy a Střední školy v Boskovicích. Třetí příčku obsadil tým Střední školy zahradnické a zemědělské A. E. Komerse z Děčína.

Soutěž se konala ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích. Čtyřčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech soutěžních disciplínách – prezentace v českém a anglickém jazyce na téma „Kraj, město a škola, kde studuji“, dále následoval písemný test odborných znalostí, praktická část v laboratořích a nakonec také prezentace na téma „Mé budoucí odborné zaměření a mé dosavadní veterinární vzdělání v praxi“.

close Vítězný tým z Tauferovy střední odborné školy veterinární Kroměříž společně s ředitelem Státní veterinární správy info Zdroj: se svolením Státní veterinární správy zoom_in Vítězný tým z Tauferovy střední odborné školy veterinární Kroměříž společně s ředitelem Státní veterinární správy

Soutěžící byli hodnoceni pětičlennou odbornou porotou složenou ze zástupců Veterinární univerzity Brno (VETUNI), SVS a Státního veterinárního ústavu Praha. Její předsedkyní byla děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie VETUNI Šárka Bursová.

„Všichni soutěžící podali velice dobré výkony a celá soutěž byla velmi vyrovnaná. Porota rozhodně neměla jednoduchou úlohu a ve finále rozhodovaly rozdíly jednotek bodů. Do týmu jsou vybíráni nejlepší studenti jednotlivých škol,“ doplnil Vorlíček s tím, že velice zajímavou částí soutěže bývají především závěrečné prezentace.

„Je vždy příjemné sledovat nadšení, nápaditost a profesionální přístup studentů k tvorbě a prezentaci jejich soutěžních projektů. Všem účastníkům soutěže ještě jednou děkuji, vítězům gratuluji a těším se na další ročník,“ uzavřel ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.