Je mu dvacet osm let, bydlí v Kroměříži a break dance tanci se věnuje od roku 1999. Živí se jako technolog v potravinářském průmyslu. Působí ale také ve dvou tanečních skupinách. V jedné má úlohu učitele a učí malé děti, zatímco v druhé jezdí se svou skupinou po závodech.

Jak se k tomu vůbec dostal? Díky videoklipu, který se mu zalíbil a rozhodl se, že to zkusí. V současnosti má exhibice a workshopy po celé Evropě.

Podíval se i na největší závody ve světě v Holandsku. Trápí jej však silná konkurence. „Závody v Holandsku byly super, ale účastní se tam hodně dobří závodníci, a tak není vůbec snadné posbírat nějaké úspěchy," přiznává Radim Horák.

U nás ale patří tanečník ve svém oboru přece jen k těm známějším. Například v soutěži Kings battle v Rýmařově skončil na třetím místě. V roce 2002 se svou skupinou skončili šestí na mistrovství republiky, což ostatně sám považuje za velký úspěch.

Důležitý je trénink, proto se mu snaží tanečník Radim Horák věnovat co nejvíce svého volného času. „Trénuji asi třikrát až čtyřikrát týdně a k tomu ještě přidávám plavání nebo kolo," vyjmenovává závodník.

Přes léto trénuje na ulici v Kroměříži a za napříznivého počasí využívá například budovu na Hanáckém náměstí.

Poznamenal, že ani tento sport se neobejde bez zranění. „Měl jsem už hodně zranění, například vyhozené rameno, dvakrát přeražené koleno, ale úplně nejvíc trpí při mém tančení break dance kotník. Ten jsem měl zvrtlý snad sto padesátkrát," pousmál se mladý tanečník.

Když je zraněný a nemůže svůj čas investovat do tréninku, tak se alespoň účastní závodů jako porotce nebo pořadatel. Například příští týden se chystá do Zlína, kde se připravuje ukázka tanečních skupin break dance a tam také Radim Horák vystoupí.

Je to letos jeho poslední akce. „Potom jedu na hory a znovu tancovat začnu až po Novém roce," pousmál se závodník.

Autor: Marek Hořava