Věhlas soutěže Gastro, jejíž 8. ročník se konal pod pomyslnou taktovkou Střední hotelové školy a služeb Kroměříž, překročil dokonce i hranice republiky.

A tak do Kroměříže dorazili i mladí nadějní gastronomové ze Slovenska, Polska či Itálie. Zastoupení cizinců mezi soutěžícími si chválí i zástupkyně ředitele pro odborný výcvik pořádající školy Eva Kočířová.

„Zahraniční soutěžící nezajišťují jen prestižnost akce, ale pro studenty je právě zastoupení cizinců skvělou příležitostí pro konverzaci v cizích jazycích a také pro navázání přátelství a získání zajímavého a nového pohledu na zpracování soutěžních úkolů s ohledem na regionální zvláštnosti,“ říká.

Soutěžící se zde utkali ve čtyřech kategoriích, a to kuchař, cukrář, sommeliér a barista. Úkol měli všichni předem stanovený. Kuchaři v letošním klání museli zvládnout přípravu moderního teplého pokrmu s přílohami s časovým limitem 45 minut. Základní surovinou byla kuřecí prsa.

V časovém limitu museli odprezentovat 2 druhy jejich tepelné úpravy, například pečení a smažení či vaření v páře a galantinu. Jejich díla brala dech a nemusel by se za ně stydět žádný profesionál. Nakonec porota jako vítěze vyhodnotila studenta 1. ročníku Ondřeje Kubů z Prahy, který si pro soutěž připravil kuřecí roládu v kombinaci s kroketami, čočkou, květákem a šalvějí.

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži prochází každoročně  nákladnými opravami.
Vzdělání není levné, říká ředitel Arcibiskupského gymnázia

Tvrdý souboj panoval i u cukrářů, ti měli za úkol vyrobit cupcakes s tematikou „Svět kolem nás“. Opět i v této kategorii mnohdy šlo o umělecká díla. Nakonec zvítězila studentka 1. ročníku, tentokrát z Uherského Hradiště, Natálie Boorová.

Zajímavá však byla i soutěž baristů, kde soutěžící připravovali kávové nápoje, tuto kategorii ovládla Kateřina Krátká z Brna. A studentka Nikola Štěpánková z Brna ovládla poslední kategorii – sommeliér. Kromě vědomostního testu z nápojové gastronomie byla klíčová práce s vylosovaným vínem a harmonizace s vhodným pokrmem. Velkou roli hrála i pohybová elegance.

Vítězové měli z ocenění velkou radost a v mnoha případech nechyběly ani slzy dojetí. Ti, co letos nezvítězili, se už začínají připravovat na příští ročník, ten však bude mít jednu velkou změnu.

„Soutěž byla velmi náročná hlavně z důvodu, že jsme měli velký počet přihlášených účastníků. Proto příští rok, kdy soutěž bude samozřejmě pokračovat, je nutné omezit počet účastníků,“ upozorňuje Eva Kočířová.

Soutěžících bylo letos celkem 81. Eva Kočířová předběžně uvádí, že příští rok chtějí pořadatelé omezit na 18 kuchařů a 16 cukrářů. „Jakmile bude překročen počet přihlášených soutěžících, budeme muset přihlašování stopnout,“ uzavírá.

Okupace Československa v roce 1939 na Kroměřížku
Před 80 lety nás obsadili Němci. Podívejte se na historické snímky z okupace