Věštectví si pro svou životní dráhu vybrala Gabriela Holčáková z Holešova. Z indického ašrámu získala duchovní jméno Naveena Sambodhi neboli Nové Světlo, pod kterým pracuje v oblasti esoteriky.

Prošla mimo jiné zasvěcením do umění reiki a studovala tradiční čínskou medicínu v oboru fytoterapie. Co se týká toho, jak se k esoterice dostala, žádnou poutavou historku ani „talent po babičce“ prý nemá.

„Moji rodiče jsou ryzí pragmatici a mě prostě jednoho dne nadchla numerologie a automatická kresba,“ vysvětluje kartářka.

Tehdy prý totiž zjistila, že existuje něco mezi nebem a zemí. Rodiče ale její zaměření rozhodně neodsuzují. „Respektují moje rozhodnutí a rádi si nechají i poradit,“ tvrdí věštkyně.

Zájem o její služby má prý vzrůstající tendenci a klienti nejsou zdaleka jen místní.

„Jezdí za mnou lidé z Brna nebo z Prahy, mnohým radím také po e-mailu,“ říká Holčáková, která vystupuje taky v televizním pořadu Ezo.tv.

Jen o kartách, kyvadlech a věšteckých koulích prý ale její činnost není.

„Jsou to takové zesilovače energií, vždycky ale lidem říkám, hlavně na psychokinetickém semináři, který vedu, že lidé by neměli být závislí na nějakém nástroji. Je to pomůcka, ale rozhodně by se z toho nemělo stát dogma,“ říká kartářka.

„Člověk, který čte například z věštecké koule, dostává informace z informačního pole do svého podvědomí a svou intuicí je rozkóduje, věštecký nástroj mu pomáhá,“ prozradila princip své práce věštkyně.

Holčáková lidi taky učí pracovat se svou myslí.

„Mysl využíváme jen z malé části, máme schopnosti využívat energii, ale jsou potlačené. Není to o ničení hmotných věcí, lidé ale dostanou důkaz, že jsou něčeho takového schopni, dochází k prozření a hodně je to posouvá ve vnímání,“ říká sympatická žena, která vede kromě jiného také kurzy psychokineze.

A jaký bude podle ní letošní rok?

„Je transformační rok, kdy se energie zrychlují a je to patrné na osobních životech. Lidé najednou řeší věci, které třeba deset let neřešili. Klienti řeší především vztahy: podvědomě cítí, že jim utíká čas a chtějí žít v souladu sami se sebou. Taky chtějí získat partnera duše,“ objasňuje Holčáková.

Postřehla taky to, že lidé v poslední době ve vztazích kladou větší důraz na duševní souznění než na materiální potřeby.

Naveena Sambodhi