Jednou z těch tradičních možností je zapsat potomka na některý z prázdninových táborových pobytů. Ale ani v takovém případě už rodiče moc času nemají. Většina institucí, které se pořádáním táborů zabývají, totiž nabízí už jen pár volných míst.

Pobyt na Sulově v Beskydách připravilo dětem letos například všetulské volnočasové středisko TyMy. Do českých a moravských hor ostatně soustředí největší část své nabídky.

„Některé budou založeny na práci s keramikou, na jiném budou účastníci pomyslně putovat Evropou. Máme i taneční tábor nebo pobyt zaměřený na angličtinku. U každého z nich ale hledáme už jen pár posledních zájemců,“ upozornila Jarmila Vaclachová, ředitelka TyMy.

Cena táborů se podle ní pohybuje zhruba od dvou do tří a půl tisíce korun. Komu z rodičů více vyhovuje mít své dítko pravidelně pod dohledem, může jej zapsat alespoň na příměstský tábor. Děti si tam užijí den plný her a soutěží, a navečer se vrátí domů. „Na příměstský tábor můžeme přijmout ještě přes deset dětí,“ dodala Vaclachová.

Nabídky příměstských či pobytových táborů mohou využít rodiče i v případě kroměřížského volnočasového střediska Šipka.

„Zájem rodičů je rok od roku větší, a to o všechny druhy táborů,“ pochlubila se tamní ředitelka Jana Valerová. Například za několikadenní příměstské tábory rodiče zaplatí jen šest set korun, i ty už jsou ale plně obsazeny.

„Mimo jiné se nám ale ještě mohou přihlásit dva chlapci na tábor aerobiku, který se koná v Roštíně,“ přiblížila volná místa Valerová.

Několikadenní pobyt v Rajnochovicích či na Morkovicku nabízí zase kroměřížský Pionýr.

„Tábor v Rajnochovicích se ponese v duchu názvu Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka a máme ještě šest volných míst. Do Morkovic, respektive na tábor na Skavsku s názvem Z pohádky do pohádky aneb Kdo si hraje, nezlobí, hledáme zase šest dětí,“ informovala tamní pracovnice Marcela Hrdličková.