Nabídka letních táborů je i letos na Kroměřížsku široká, vybere si tak prý určitě každý. Už teď se začínají plnit ty nejoblíbenější, rodiče by tak neměli otálet.

Například kroměřížské Středisko volného času Šipka připravuje stejně jako každý rok táborů hned několik.

„Máme jak klasické příměstské, tak i pobytové tábory s různým zaměřením. Například výtvarný, rekreačně poznávací nebo třeba příměstský tábor, který se ponese v duchu indiánského soustředění," řekla Deníku ředitelka Šipky Jana Valérová.

Rodiče v Kroměříži můžou být prý klidní, letos si za tábory nebudou muset nijak zvlášť připlatit. „Ceny zůstávají vesměs stejné. Třeba příměstský tábor vyjde na tisíc korun," podotkla Valérová.

Také středisko TyMy v Holešově pojalo letní prázdniny pestře. Děti si mohou vybrat hned z osmadvaceti různorodě zaměřených táborů.

„Od začátku července až do konce srpna máme připraveny příměstské a pobytové tábory, ze kterých si vybere opravdu každý," slibuje pracovnice holešovského centra Monika Očadlíková.

Ať už je dítě malý sportovec, tanečnice nebo filmový nadšenec, pro každého se prý určitě pobyt najde. „Nechybí putování s Pokémony, Winx kub, nebo třeba tábor pro fotbalisty," vyjmenovala Očadlíková.

Horkou novinkou je prý letošní tábor Moravský kras na kole. „Pro starší děti od dvanácti let jsme připravili netradičně pojatý pobyt v Jedovnici. Děti putováním po cyklostezkách poznají krásy Moravského krasu na kole," vysvětlila pracovnice centra.

I na táboře se děti mohou naučit spoustu nových věcí, například znakový jazyk.

„Jedna z našich lektorek je neslyšící, připravila tak pro děti společně s dalšími kolegyněmi příměstský tábor, kde se děti seznámí zábavnou formou se světem neslyšících a naučí se základy znakového jazyka," láká všechny zvídavé děti pracovnice centra.

I v Holešově je mezi rodiči o tábory velký zájem. „Už k nám chodí a přihlašují děti. O některé oblíbené tábory je doslova rvačka, postupně se tak kapacity začínají plnit," potvrzuje Očadlíková. Ani v TyMy letos zdražovat nebudou.

„Cenově se tábory od loňského roku téměř neliší, jen u těch příměstských jsme o nějakou stovku zdražili. Přidali jsme totiž dvě svačinky navíc," podotkla.

Netradiční tábor u moře připravilo Sdružení mládeže Megalea Kroměříž. Vypraví se totiž s dětmi do slunné Itálie.

„Nebudou chybět samozřejmě hry, i když to nebudou klasické táborovky, jak jsme na ně zvyklí. Přeci jenom budeme na pláži a u moře, tak toho s dětmi pořádně využijeme," vysvětlila vedoucí sdružení Yvetta Bartošková.

Děti se prý mohou zúčastnit i některého z mnoha fakultativních výletů po okolí. „Podívají se do jednoho z největších zábavních parků v Evropě, objeví tajemství ukrytá pod mořskou hladinou v Aquariu nebo třeba navštíví delfíny v Oltremare," podotkla vedoucí sdružení.

Na pláži ani v kempu se podle ní nudit rozhodně nebudou. „Pro děti bude k dispozici beach volejbal, basketbal, stolní tenis, minigolf, skákadla, atrakce, houpačky a podobně," vypočítala Bartošková.

A co letos mezi dětmi vede? Jednoznačně jsou to tématicky zaměřené tábory.

„Loni jsem byla na táboře ve stylu Mafie, který byl navíc ještě zaměřený na angličtinu. Byl to ten nejlepší tábor, na kterém jsem byla. Letos chci jet zase," svěřila se třeba Nina Kateřina Ratajská z Kroměříže.

AUTORKOU JE EXTERNISTKA VENDULA PUDELKOVÁ