„Na to, že ráno pršelo a podmínky nebyly zrovna nejvhodnější pro venkovní festival, jsme s letošním ročníkem velmi spokojení,“ vyjádřil se za organizátory Ondřej Kuropata.

Jelikož festival navazoval na Dny českého piva, návštěvníci mohli ochutnat rovnou desítky druhů: své produkty tam vedle velkých pivovarů představil třeba Záhlinický pivovar nebo 1. selský pivovárek.

Popíjení návštěvníkům obohatily také tradiční pivní soutěže: pití slámkou na čas, držení piva v předpažení, nebo pivní štafeta.
Vedle toho je čekal také bohatý hudební program.

Toho se zhostily kapely Argema, Walda gang, Mandrage, nebo MIG 21. I tam se však museli organizátoři vypořádat se zásadní komplikací: z avizovaného koncertu se totiž v sobotu ráno kvůli nemoci omluvil Kamil Střihavka.

„Už dopoledne se nám ale podařilo zajistit Viléma Čoka a Michala Pavlíčka, kteří ve čtyři hodiny vystoupili. Myslím, že to byla adekvátní náhrada a lidé byli spokojení, “ okomentoval David Kuropata.

Své fanoušky si náhradní muzikanti opravdu našli.

„Je to tu moc pěkné, počasí se dá úplně v pohodě přežít. Nejvíce jsem se těšila na Kamila Střihavku, ale myslím, že organizátoři sehnali adekvátní náhradu,“ potvrdila Anna Cupáková z Kroměříže.

Jak už to však chodí, všem se zavděčit nejde.

„Je tu mizerné počasí, ale výborná atmosféra. S programem i občerstvením jsme velice spokojení. Zklamal nás tedy Kamil Střihavka, že nedorazil, ale nemoc ho omlouvá. Náhrada podle mě ale není dobrá,“ postěžoval si Pavel Hýl z Přerova.

Obecně se však návštěvníci opravdu dobře bavili.

„Nejvíc nás přilákali Walda Gang a Miro Šmajda, ale i Argema a Mandrage. Bylo to super, skvěle jsme se bavili, jen počasí mohlo být lepší. Byli jsme ale teple oblečení a když je dobrá muzika, ani počasí se neřeší,“ zhodnotila Věra Vágnerová z Chropyně.