„Reagujeme na aktuální vývoj a ten není příznivý. Zrušit letošní hody nám doporučila i Krajská hygienická stanice ve Zlíně. Uvědomujeme si, že odvoláním této oblíbené akce rozesmutníme řadu lidí, ale jsme přesvědčeni o tom, že jde o správné rozhodnutí. Zdraví je nejdůležitější, nikdo z nás nechce, aby koronavirem onemocněli občané Hulína nebo návštěvníci hodů odjinud. Věřím, že veřejnost tohle rozhodnutí pochopí. A věřím také, že si o to více užijeme hody v příštím roce a že půjde o akci bez roušek,“ prohlásil Roman Hoza, starosta Hulína.

Svatováclavské hody se měly uskutečnit od pátku 25. do pondělí 28. září.

„Program byl připravený, účinkující se těšili, stejně jako občané. Nicméně situace je komplikovaná a nikdo z nás nechce nikoho zbytečně vystavit zdravotním rizikům,“ konstatovala Jarmila Zakravačová, ředitelka MKC Hulín, které organizaci hodů zajišťovalo.

Dodala, že vstupenky na koncert INFLAGRANTI s kapelou a hostem Josefem Vojtkem, který byl součástí programu hodů, je možné vrátit do konce října 2020 v Informačním centru v Hulíně.

Jen na Kroměřížsku bylo podle údajů Zlínského kraje k 22. září potvrzeno testy aktuální onemocnění koronavirem u 287 osob.