„Návštěvníci Svatomartinského hodování se tu mohou u sklenky vína setkat s přáteli, poslechnout si cimbálovou muziku, nakoupit v jarmarečních stáncích nebo sledovat připravený program. Jeho letošní novinkou budou „chůdaři“ s hejnem obřích a nepřehlédnutelných svatomartinských hus,“ prozradil radní Jiří Kašík.

Podívejte se, jak v Kroměříži na Svatého Martina hodovali vloni:

Kroměřížané si v pátek 11. listopadu užili Svatomartinské hodování na Hanáckém náměstí.
VIDEO: Víno, cimbálovka a trhy. Na Hanácké náměstí přijel svatý Martin

Svatomartinský jarmark a hudební program bude na Hanáckém náměstí probíhat od 10 do 18 hodin.

Návštěvníci budou moct nakoupit nejrůznější zboží, dárky, podzimní a už i předvánoční výzdobu, chybět nebudou husí a zabijačkové dobroty a samozřejmostí budou svatomartinská vína z letošní sklizně.

Svatomartinské hodování 2023.Svatomartinské hodování 2023.Zdroj: Město Kroměříž

„A právě symbolické zahájení konzumace letošních mladých vín proběhne v 11 hodin a 11 minut za účasti zástupců vedení města Kroměříže. Sklenku svatomartinského nalije zájemcům sám svatý Martin v rytířské zbroji,“ uvedla Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

Na pódiu se během dne vystřídají dvě cimbálovky.

„Od 10 do 14 hodin se bude o zábavu starat Lintava, od 14.30 hodin bude hrát Cimbálová muzika Josefa Marečka. Časový prostor mezi nimi vyplní Divadlo eMILLIon s pohádkou O Červené Karkulce,“ prozradila Šárka Kučerová.

V 18 hodin se pak vydá na cestu průvod v čele se svatým Martinem na koni a poputuje z Hanáckého náměstí na náměstí Velké, kde se uskuteční další část programu, kterou pro rodiny s dětmi připravili farníci a dobrovolníci od sv. Mořice.