Podle fanoušků jde o pomyslný vrchol letošního podzimu.

„Vždy, když přijede nějaký prvoligový tým, je to pro nás něco jako svátek. Rozhodně se na zápas těším a nemůžu si ho nechat ujít,“ řekl natěšeně David Zapletal, který na středeční utkání plánuje vyrazit hned s několika přáteli.

Zároveň dodává, že nic nenechali náhodě a lístky na utkání si koupili v uplynulých dnech v předprodeji. Stejně jako zhruba další tři stovky fandů.

„Aktuálně máme prodaných asi tři sta lístků, což zhruba odpovídá počtu lidí, kteří u nás stabilně chodí na fotbal,“ uvedl mluvčí Hanáků Radovan Budín.

„Předpokládáme, že návštěva zápasu bude někde okolo tisícovky diváků,“ dodal Budín s tím, že v Kroměříži očekávají příjezd asi dvou stovek baníkovců.

Policie bude v pohotovosti

Klub zároveň pro toto utkání zvyšuje bezpečnostní opatření.

„Navyšujeme pořadatelskou službu a máme dohodu i s policií, která si prošla stadion a bude v případě nutnosti připravena zasáhnout,“ řekl Budín.

Floria Podzim Bonsaj v Kroměříži
Kroměřížská Floria vystaví unikátní bonsaje, nejstarší bude přes 600 let

V pohotovosti bude zhruba sedm desítek policistů.

„Budeme monitorovat jak situaci přímo na stadionu, tak i v jeho okolí,“ potvrdil policejní mluvčí Petr Jaroš s tím, že policisté budou také dohlížet na poklidný průběh při příjezdu fanoušků do města a jejich cestě ke stadionu a zpátky.

Speciální zápas

Utkání má speciální nádech i pro majitele Baníku Ostrava, Václava Brabce, který více než třicet let žije právě v Kroměříži a k místnímu třetiligovému klubu má vztah a na zápas se pochopitelně těší.

„Těším se na každý zápas Baníku, ten se bude hrát v prostředí, které znám a mám k němu nějaký vztah, takže se těším o to víc. Mezi kamarády a známé se samozřejmě vracím rád, ale tohle půjde stranou, protože budeme chtít postoupit. Což ostatně budou Baníku určitě přát i mí blízcí přátelé. Věřím, že bude k vidění oboustranně dobrý fotbal, v němž ale splníme roli favorita a postoupíme,“ řekl v rozhovoru pro Deník Václav Brabec.

Utkání druhého kola MOL Cupu startuje ve středu 21. září od 16 hodin na stadionu Jožky Silného v Kroměříži.