Na zamilované páry, rodiny, ale i lidi, kteří chtěli strávit příjemnou sobotu, čekaly ve dvou výstavních halách desítky prezentací firem, díky kterým si při pořádání svatby se vším hravě poradíte. Kromě inspirace a dobrých nápadů si návštěvníci mohli i zasoutěžit o svatbu snů či luxusní značkové brýle.

Už tradičně hlavním bodem programu a největším lákadlem byla módní přehlídka šatů pro nevěsty, družičky, ženichy, matky nevěst i svatební hosty. Mnoho přihlížejících čerpalo inspiraci pro svůj vlastní velký den. „Některé šaty jsou skutečně krásné. Mě svatba čeká až skoro za rok. Budeme se brát v červnu, tak jsem se chtěla podívat na nějaké zajímavé tipy, které budu moci využít sama při zařizování a plánování," prozradila budoucí nevěsta Blanka Nekudová, která na svatební veletrh dorazila z Přerova.

Vidět všechno od šatů přes líčení, fotografy, zlatníky, výzdobu i jídlo na jednom místě je k nezaplacení. „Ono se to na první pohled nezdá a člověk si ani nedokáže představit, co vše taková svatba vůbec obnáší. Je super, že tady člověk získá hodně kontaktů na firmy. Moc se mi tu líbila i jedna nazdobená tabule, přesně takového něco budu chtít i na své svatbě," dodala Blanka Nekudová.

Program na výstavišti neoslovil jen budoucí nevěsty. „Přišli jsme s přítelkyní, zatím svatbu neplánujeme. Ale kdoví, možná se někdy dočká," řekl s úsměvem Petr Kratochvíl z Kroměříže.

Kromě tradičních svatebních záležitostí, jako jsou šaty, líčení a tabule, jej nejvíc oslovila nabídka restaurací. „Nejsem zrovna tip, který by trávil hodiny jen prohlídkou šatů. Já jsem se více zdržel u ochutnávek různých laskomin z restaurací. Za mě vedlo rozhodně sushi a také speciální dortíky," dodal Petr Kratochvíl.

VENDULA PUDELKOVÁ