Jeho pečlivá práce byla před pár dny zúročena: internetové stránky vesnice, kde nyní žije sto šedesát osm obyvatel, totiž získaly cenu veřejnosti v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a nejlepší elektronickou službu měst a obcí v České republice.

„Za ocenění jsme moc rádi. Pro nás jakožto maličkou a nepříliš významnou obec, je dobré každé připomenutí naší existence. Nepamatuji si, že by v minulosti získala nějaké ocenění. O to více jsou na něj naši obyvatelé hrdí,“ zhodnotil pro Deník starosta Sulimova Zdeněk Dvořák.

Obec získala v soutěži nejvíce hlasů od účastníků soutěže. „Je to svým způsobem rarita, aby takto malá obec získala cenu, o které rozhoduje počet zaslaných hlasů. Ukázalo se, že sulimovské stránky se lidem líbí,“ konstatoval také Petr Hradecký, radní Zlínského kraje.

Zlatý erb se letos uskutečnil už potřinácté. Z Kroměřížska získal ocenění a částku 3 tisíce korun Holešov, který se může pochlubit nejlepší elektronickou službou. V kategorii o nejlepší webové stránky obce se na druhém místě umístil a částku 6 tisíc korun získal Kostelec u Holešova. „Jsme rádi, je to poprvé, co jsme se do soutěže přihlásili. O stránky se stará místostarosta s hospodářkou,“ řekl tamní starosta Radoslav Pospíšilík.