Trochu morbidní pohřební tematika některé diváky překvapila. „Jako recese mě to pobavilo, i když rakve a smuteční výzdoba působí v tomhle horkém a slunném dni opravdu zvláštně,“ kroutila hlavou šestatřicetiletá Pavla Grelová ze Zlína.


Zaskočit něčím nezvyklým byl ovšem záměr studentů Fakulty multimediálních komunikací zlínské UTB, kteří akci připravovali. „Chtěli jsme letos právě překvapit lidi něčím jiným, než jsou tradiční jarní témata, i proto, že jde o pátý ročník majálesu. A přestože průvod tvořili kostlivci nebo členové Adamsovy rodiny, čišelo z něj veselí,“ míní mluvčí projektu a samozřejmě také studentka Jana Hanzelková.
Majálesovým králem se ale nestal žádný strašák, nýbrž mořský panic, občanským jménem Lukáš Pupík, který studuje technologickou fakultu UTB.


Pořádání letošního majálesu však pro vysokoškoláky nepředstavovalo jen zábavu, ale také praktickou výuku. „Vytvořili tým v rámci předmětu Komunikační agentura a vyzkoušeli si všechno, od získávání sponzorů a komunikace s médii po samotné řízení průběhu akce. Celé to sami vymysleli a zrealizovali,“ zdůraznila jedna z vyučujících a garantka tohoto semináře Hana Krchová.
„Muselo se toho tolik zařídit, ale zvládli to skvěle. Peníze za to sice mít nebudou, ale dostanou tři kredity do studijního výkazu,“ zasmála se Krchová.


Práci organizátorů si chválila i řada přihlížejících. „Moc se mi líbily také ty předchozí majálesy. Dobře vím, kolik je s jejich pořádáním problémů, protože jsem to zamlada také dělával,“ uznale pokýval hlavou čtyřiašedesátiletý Ctibor Pechl ze Zlína.
Ani strážci zákona, kteří průběh včerejších slavností sledovali, neměli žádné výhrady. „Jen během průvodu došlo k menším dopravním komplikacím, ale vše se za několik minut vyřešilo,“ uvedla mluvčí zlínských policistů Jana Bartíková