Právě to bylo předmětem prezentace Centra zdraví, která se uskutečnila 24.ledna. Projekt stímto názvem už počtvrté pro veřejnost připravili studenti a pedagogové Střední zdravotnické školy vKroměříži.

Příchozí se tentokrát dověděli od specialistů, ale iod samotných žáků zdravotnické školy, jak předcházet nádorovým onemocněním.

„Odborníci pohovořili ovzniku a výskytu nádorových onemocnění anebo oprevenci onkologických nemocí prsu a děložního čípku,“ informovala organizátorka a pedagožka Střední zdravotnické školy Dana Aronová.

Budoucí zdravotníci si zase připravili prezentace na témata jako Rizikové faktory vzniku onkologických onemocnění, Varovné příznaky nádorů kůže, plic a tlustého střeva a Screeningové vyšetření tlustého střeva a konečníku.

Studenti si pro příchozí přichystali iporadenský servis zoblasti prevence a léčby těchto potíží.

„Mimo jiné návštěvníkům nabídli měření krevního tlaku, glykémie, cholesterolu, hodnot BMI či saturace,“ doplnila organizátorka včerejšíakce.

Žáci třetích a čtvrtých ročníků se už veřejnosti představili sprogramy ovýživě, nekouření a životu sdiabetem. Únorové setkání se uskuteční na téma Obezita a co sní.