Rozsah poškození už potvrdil dendrologický průzkum. Některé jasany mají kořenový systém napadený houbou, proto jsou nestabilní.

"Bojujeme s tím delší dobu, poslední bouřka ale stromy zasáhla natolik, že už není jiné řešení,“ uvedl krajský koordinátor Besipu Zdeněk Patík. „Nemůžeme riskovat zdraví dětí, které hřiště využívají,“ dodal.

V posledních letech lámal větve každý větší vítr a po silnějších bouřích areál zůstával uzavřený. „Už bychom to dál neuhlídali,“ konstatoval Patík.

Aktuálně se řeší administrativní úkony a hledá se firma, která kácení označených stromů provede. Od srpna by mělo být hřiště znovu otevřené.

Ve Zlínském kraji je desítka dopravních hřišť

Podobný problém řeší také v Holešově, kde kvůli větru a silnému dešti pravidelně uzavírají zámeckou zahradu. I tady je důvodem narušená stabilita stromů.

Dopravní hřiště v Kroměříži vybudovali v 80. letech minulého století a je jedním z deseti stabilních dopravních hřišť ve Zlínském kraji. Mimo to se k výuce pravidel silničního provozu využívají i mobilní hřiště, například v Rožnově pod Radhoštěm, kde není stálé.

Vybrali jsme pro vás: