Rekonstrukce vyjde celkově na zhruba 36 milionu korun. Díky této opravě se sníží enviromentální riziko, které nyní tvoří asi šest tun přítomného čpavku na necelé dvě tuny.

Místostarosta Karel Holík je rád, že se dotaci, která spojená s možností téměř bezúročné půjčky na dobu deseti let, po dvou letech podařilo získat.

„O peníze jsme žádali již v roce 2016, ale převis zájemců byl natolik velký, že se na nás nedostalo. Podařilo se tak až loni na podzim,“ uvedl místostarosta.

K téměř 8 milionům korun tak přibude ještě zhruba 23 milionů korun půjčky s ročním úrokem 0,45 procenta. Zbývající náklady musí dodat ze svého město.

„Jedná se o takzvané neuznatelné náklady, které příliš nesouvisí se samotnou opravou, ale je třeba je taktéž udělat,“ vysvětlil Holík.

„V letošním roce bychom chtěli vyřešit všechno papírování, výběrové řízení a další. Tak, abychom samotné práce mohly směřovat na začátek dubna,“ přiblížil následný postup v dané záležitosti Holík.

Opravy by pak měly probíhat od dubna do zhruba poloviny srpna. Rekonstrukce tak nenaruší sezonu.

Strojovna zimního stadionu je z roku 1972.

„Opravu už potřebuje jako sůl. Rekonstrukcí projde celá chladící soustava, strojovna i ledová plocha. Kromě modernizace zimního stadionu je důležitým cílem také ochrana životního prostředí, kdy snížíme ono zmíněné množství čpavku,“ uzavřel Holík.