Podle starosty Zdeňka Vincenece prostranství nutně obnovu potřebuje, protože poslední úpravy se prováděly před čtyřicetilety.

Vzhled návsi změní ze všeho nejvíce odstranění vzrostlých stromů. „Zmizí jen ty, které jsou nejvíc problematické. Jsou to například některé borovice, které rostou jen metr od obrubníku ucesty a překáží tam. Samozřejmě je nahradíme novými mladými stromky,“ ujistil starosta.

Dalším počinem bude zpevnění stávajících chodníků orozloze asi sto metrů čtverečních žulovými kostkami a celková úprava zeleně. „Stím nám pomůže architektka, která vypracuje projekt,“ podotkl Vincenec.

Na návsi by měl vzniknout také ohrádkou ohraničený dětský koutek sprolézačkami a lavičkami. Velkou pozornost chtějí zastupitelé zaměřit na opravu zvonice, kterou chtějí opatřit novou sanační omítkou a zároveň ji také elektrifikovat.

Podle starosty musí zastupitelstvo nejpozději do pátku zaslat žádost odotaci na krajskýúřad.

„Jsme malá obec a na evropské peníze nedosáhneme. Kraj nám vyšel už několikrát vstříc, tak doufáme, že naší žádosti vyhoví itentokrát,“ dodal starosta Vincenec stím, že pokud vše dobře dopadne, spracemi by dělníci mohli začít vobdobí kolem letních prázdnin.