Úprav ale podle ředitelky Ludmily Ludvové objekt potřebuje mnohem více. A ty přijdou na několik milionů korun.

„Máme do konce roku podmínku, na základě které musí být záchody opraveny. Jsou totiž zastaralé a nesplňují novodobé normy. Jestli nás potom zavřou, nebo co se stane, vůbec netuším,“ informovala ředitelka.

Jaký bude osud školy, neví dokonce ani starosta obce Milan Endlicher. „Rekonstrukci musíme nějak provést. Doufáme, že nám školu v žádném případě neuzavřou,“ poznamenal starosta.

Opravu zařízení ovšem není obec schopna finančně naplánovat jen ze svého rozpočtu, starosta chce proto podat žádost o dotace. „Potřebujeme na to několik milionů korun. Nyní zpracováváme projekt,“ upozornil.

Mimo toalety je ve škole potřeba dát do pořádku také část oken. Zatímco některá už jsou už plastová, spousty jich je zastaralých a nevyhovujících. „Hodně jimi táhne, máme tak velké úniky tepla. Výměnu potřebují ale i okna a dveře u vstupu. Ve špatném stavu je navíc i podlahová krytina,“ povzdechla si ředitelka.

Budova školy už má přibližně pětatřicet let a prozatím neprošla žádnou velkou rekonstrukcí. „Opravovala se vždycky jen po částech,“ uzavřela Ludvová.