„Všichni si pod dohledem zkušených instruktorů vyzkouší během týdne střílet z brokovnice, malorážky, vzduchovky a kulovnice,“ přiblížil majitel pořádající střelecké školy Jan Buksa.

Celkem na táboníky čeká pět tisíc malorážkový nábojů a stejný počet diabolek a střeliva do brokovnice. „Mimo to jsme pro účastníky připravili doprovodný program. Jeden den mezi nás zavítají trubači, pokud se nic nezmění, přijede i letošní olympijský vítěz David Kostelecký, který přiveze medaili i vítěznou zbraň,“ slíbil Buksa.

Stejně jako loni se pak poslední den děti utkají ve střeleckých disciplínách, kde na každého čekají za snahu bohaté odměny. „Vítěz si domů odveze úplně novou vzduchovku, kterou nám věnovala Českomoravská myslivecká jednota,“ doplnil Buksa.

Mezi patnácti účasníky se letos už podruhé objevila sedmnáctiletá Barbora Brázdilová z nedalekých Tabarek. „Po loňském táboře jsem začala závodně střílet a ráda bych se zdokonalovala, proto jsem letos vyrazila znovu,“ vysvětlila středoškolská studentka.

Dodala, že ve střelbě z brokovnice se už mimo jiné zúčastnila republikových soutěží na Konopišti, ve Slavkově u Brna nebo Bzenci.