Před několika dny se totiž konalo avizované jednání rodičů s vedením Střední školy hotelové a služeb Kroměříž (SŠHS), pod kterou koryčanský vzdělávací ústav oficiálně spadá od letošního ledna.

Zákonní zástupci tamních studentů se na něm ohradili a prosadili své: chtějí, aby jejich potomci studovali nadále tam, kde středoškolské vzdělání započali.

„Koryčanská škola zřejmě do budoucna nebude zachována, ale pro příští školní rok ano. Na zámečku, kde sídlí, tak bude normálně probíhat výuka jako doposud,“ ujišťuje ředitel SŠHS Petr Hajný.

Pokud z nynějších učňů a studentů nikdo nebude vyloučen či nepřejde jinam, usedne jich do lavic v září na sedmdesát. „Budou tam fungovat dvě třídy kuchařů a číšníků, dvě třídy pak pro obchodně-podnikatelskou činnost,“ informoval Hajný, který má prý ale se školou nadále hodně starostí.

„Pokud nám kraj neposkytne dostatek peněz na to, abychom byli schopni provoz utáhnout, bude to problém. Mnohem jednodušší by bylo, kdyby stávající studenti přešli do Kroměříže, ale oni chtějí zůstat v Koryčanech,“ stýská si Hajný.

Ten také předpokládá, že od září se kvůli nízkému počtu studentů rozloučí s některými zaměstnanci. Alarmující je pro budoucnost školy také to, že do prvního ročníku prozatím nikdo nebyl přijat. „Nedostali jsme od uchazečů žádný zápisový lístek,“ konstatoval ředitel.

Vedení koryčanské radnice však fakt, že spektrum středních škol ve městě nebude od příštího školního roku chudší, upřímně těší. „Samozřejmě jsme rádi, ale obávám se, jak to se školou bude do budoucna. Ovšem to, že zůstane zachována, je dobrou zprávou, která bude mít i příznivý dopad na zaměstnanost,“ míní starosta Koryčan Zdeněk Šmela.