„Soutěž organizuje Asociace studentů a absolventů z České republiky, žáci vyjádřili jestli se jim ve škole něco líbí, co je zajímá, jestli studují v příjemném prostředí, baví je obory a další," objasnil ředitel Bronislav Fuksa. Samozřejmě hodnotili také přístup pedagogů a zaměstnanců školy.

Dokonce se bral ohled i na školní jídelnu. „Dotazníky jsou anonymní, takže já sám jsem do toho vstupovat nechtěl. Je to názor studentů, který nebudu ovlivňovat," svěřil se ředitel.

Podle něj jsou jejich poznatky, ale i pedagogů a dalších pracovníků velmi důležité.

„Máme na naší škole heslo: disciplína, řád a úcta jsou hlavní. Což mluví o morálních vlastnostech lidí a také o tom, jaký postoj ke škole mají. Jsem zastánce toho, že školu nedělá ředitel, ale všichni dohromady," dodal.

Proto je pro něj výsledek krajské soutěže celkovým pohledem na celkové renomé školy.

„Například v rámci učebních plánů bývají žáci druhých a třetích ročníků na odborných praxích ve firmách z okolí. Spolupracujeme s více jak sedmdesáti velkými regionálními firmami, u kterých probíhá generační obměna a potřebují nalákat také mladé lidi," konstatoval Bronislav Fuksa.

Škola ale slaví ještě jedno významné výročí.

„Byla založena před pětasedmdesáti lety a posledních třicet let se specializuje na výuku elektro, automobilních a strojních oborech. Vážíme si toho, že firmy nám dávají podněty do školských programů, říkají nám co je nového, jaké jsou výstupní požadavky na studenty a podobně," dodal ředitel a uzavřel, že ocenění Střední roku 2016 ve Zlínském kraji napovídá, kam dát dítě na školu.

Studenti vyjádřili svůj názor v dotaznících.

„Studuji aktuálně třetí ročníku oboru Mechanik seřizovač a studium mě baví. Chválím především to, že učitelé dokáží daný obor podle mne opravdu dobře naučit," prozradil například jeden ze studentů osmnáctiletý Michal Bartík.

Úspěšným absolventem je i pětatřicetiletý Rudolf Griga.

„Škola mi dala určitě základní náhled na strojírenské praktiky a tudíž byla i stavebním kamenem k mému dalšímu profesnímu rozvoji a to je to nejzákladnější," prozradil absolvent.

Školou prošel také majitel holešovské firmy Elko EP Jiří Konečný.

„První motivací se věnovat tomuto oboru jsem našel na půdě COPT Kroměříž. Mohu říct, že mi vzdělání dalo hodně a jsem rád, že jsem jeho absolventem. Škola mi dala odbornou přípravu a získané vědomosti, které jsem zúročil pak ve svém podnikání a postupně dosáhl úspěchu," vyjádřil se například k 75. výročí v almanachu školy absolvent a jednatel společnosti.