Některé turnusy jsou již dokonce podle odpovědných pracovníků obsazeny.

Jeden zcela zaplněný tábor například hlásí kroměřížské Středisko volného času Šipka. "V polovině února jsme vyvěsili nabídku na cykloturistický pobyt, a ten je již nyní zcela obsazen," přiblížila ředitelka Šipky Jana Valerová.

Centrum však podle Valerové nabízí stále dostatek jiných volných turnusů. "Na přelomu července a srpna se například koná v Kamínkách - Roštíně tábor aerobiku. Hned poté pořádáme indiánský tábor na Rusavě," popsala Valerová.

Indiánské léto chystají také v holešovském středisku volného času TÝMY. "Půjde o dobrodružné prázdniny v Beskydech," podotkla pracovnice centra Hana Samsonova. TÝMY dále plánuje dva pobyty spojené s výukou angličtiny určené nejen pro děti základních, ale i mateřských škol. "Kromě pobytových táborů také pořádáme příměstské akce, jako například Léto v TÝMY, zaměřené na keramicko-výtvarnou a divadelně-hudební tvorbu," uvedla Samsonova s tím, že na všechny připravované akce je možné hlásit se v kanceláři střediska ve Všetulích.

některé prázdninové turnousy jsou již nyní plně obsazeny

Několik letních pobytů pořádá také holešovské Středisko volného času Duha. "Tradičně chystáme například ozdravné tábory v zahraničí. Na konci července jedeme do Itálie, nevynecháme ani Chorvatsko," přiblížil pedagogický pracovník Pavel Valiska s tím, že je o tyto zájezdy každoročně velký zájem. "Rodiče mají během pobytu volný program, děti se mohou zapojit do různých her," vysvětlil Valiska.

Tábor nejen pro děti však pořádá Duha také v České republice. "Chystáme Nový havraní tábor osadníků, kterého se účastní i dospěláci. Organizujeme také dva příměstské tábory a pobyty pro sociálně deprivované," dodal Valiska