„Je to potřeba. Cesta už je v hodně špatném stavu. Důležitá je i obnova parku, který je teď trošku neudržovaný. Já jsem tam vyrůstala,“ namítla například Věra Pospíšilová z Kvasic. Stejný názor má seniorka Jiřina Chrastinová. „Revitalizaci náměstí samozřejmě vítám, je potřeba ho nějak zmodernizovat,“ zhodnotila obyvatelka.

Dopravního omezení spojeného s pracemi se podle starosty Lubomíra Musela lidé obávat nemusejí. Co se týká linkových autobusů, tak ty budou mít nějaký čas dočasně posunutou zastávku.

„Přemístíme ji z nynějšího místa pod kostelem k pohostinství Sokolovna. Po dokončení oprav ji pak vrátíme zpátky,“ prozradil Musil.

Autobusová čekárna bude poté ještě pohodlnější a modernější. „Pod kostelem chceme vybudovat jednu velkou a dlouhou zastávku, která poslouží cestujícím na všechny čtyři strany, kam autobusy jezdí,“ poznamenal Musil.

První etapu prací zahájí řemeslníci podle něj v ulici Parková, pokračovat budou kolem kostela.

„Vymění tu kanalizaci, která už byla v havarijním stavu a vznikne tu nový povrch vozovky, opraví komunikací a osvětlení,“ přiblížil starosta. Na řadu přijde při revitalizaci mimo jiné i úprava parkoviště před obecním úřadem nebo rekonstrukce komunikace od Husova sboru až po sochu sv. Jana, včetně chodníků a tamního osvětlení.

Velkým přínosem nejen pro obyvatele Kvasic bude i zprůjezdnění doposud uzavřené části ulice Parková. „Asi dvě stě padesát metrů dlouhý úsek je zhruba tři nebo čtyři roky uzavřený. Autodopravci se ale už začali ozývat, že kvůli tomu mají zbytečně najeté kilometry. Proto jsme opravu cesty zahrnuli také do revitalizace,“ zdůraznil starosta.

Na obnovu kvasického náměstí se obci podařilo získat z Evropské unie dotaci ve výši sedmnácti milionů devět set tisíc korun. Dva miliony korun pak kvasičtí vyčlenili ze svého rozpočtu.

Část peněz zastupitelé investují také do obnovy zámeckého parku, která je rovněž součástí zmíněné revitalizace. „V plánu máme hlavně zahradní úpravy,“ podotkl Musil.

Všechny vyčleněné peníze jsou přitom určeny pouze na první etapu, na další hodlají znovu zažádat o dotace.