Strážníci z jiných krajů se chystají v brzké době proti nedávné novince sepsat petici a svůj podpis by připojili také policisté z Kroměříže.

„Pokud vznikne situace, kdy bude zřejmé, že je potřeba zatlačit, tak nebudeme sedět s rukama v kapsách,“ přislíbil ředitel kroměřížské městské policie Miloslav Skřebský.

Povinnost označit místo měření je podle něj totiž legislativní blud, na který upozorňují už od jeho zrodu například prostřednictvím odborných setkání. „Děláme všechno proto, aby se to zrušilo. Je to stejný nesmysl, jako když přijede autobus a má na sobě napsáno zde sedí revizor,“ poukázal ředitel.

Měřit rychlost, když řidič předem ví, kde zpomalit, je proto podle něj naprosto zbytečné. „Proto ty značky nemáme ani koupené. Rychlost prostě neměříme, začneme znovu až se zákon zruší, pokud se tedy skutečně poštěstí,“ doplnil Skřebský.

Stejně zamítavě se k otázce značek měření rychlosti staví také kolegové v Holešově. „Pokud se opravdu uskuteční nějaká petice nebo něco podobného, asi také zabojujeme. Jen nevím, jestli to k něčemu bude,“ zamýšlí se ředitel holešovské městské policie Antonín Zalabák.

V Holešově podle něj zmíněné neoblíbené značky mají, o nějakém jejich smyslu ale také nemůže být řeč. „Řidiče to na nás upozorní, takže zpomalí a za hranicí měření to pak zase osolí,“ posteskl si Zalabák.

Úplně stejné zkušenosti s měřením v označeném úseku hlásí i městská policie v Bystřici pod Hostýnem. „Značky máme a používáme je. Je to skutečně velice praktické,“ zhodnotil ironicky ředitel bystřických strážníků Radek Sigmund.

Také podle něj by se měla povinnost zrušit a souhlasně přikyvují také někteří řidiči. „Měření rychlosti je past na řidiče porušující předpisy, která takovým upozorněním naprosto ztrácí smysl. Strážníci podle mě hodně pomáhali státní policii zvyšovat bezpečnost. To už teď neplatí,“ zlobí se například Radovan Střílek z Kroměříže.