„Během návštěv v mateřských školách strážníci seznamují předškoláky s rizikovými situacemi, se kterými se mohou v každodenním životě setkat a zároveň jim radí, jak se s nimi správně vypořádat,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Prostřednictví interaktivních aktivit se děti například dozvídají, jak bezpečně přecházet silnici a přechod pro chodce, proč je důležité používat cyklistickou přilbu při jízdě na kole nebo na koloběžce, s jakými nástrahami se mohou setkat na hřišti či jak odmítnout sladkost od neznámé osoby. Strážníci děti také učí, jak si poradit v případě, že se ztratí ve městě nebo na výletě.

Kroměříž letos znovu hostí republikové finále Dětské porty.
Kroměříž letos znovu hostí republikové finále Dětské porty

„Je velmi důležité začínat s prevencí a vzděláváním už u dětí předškolního věku. Jde o doplňkovou činnost městské policie, která je ale velmi podstatná,“ poznamenal ředitel Městské policie Kroměříž Libor Kubiš.

Součástí preventivního programu strážníků je také představení práce městské policie, ukázka jejich uniforem a výstroje. Jako odměnu za účast děti dostávají omalovánky a reflexní prvky, které pomáhají ke zvýšení jejich viditelnosti a bezpečnosti.