Občané Holešova městskou policii využívají naplno. V roce 2018 lidé telefonicky, osobně či elektronicky podali oznámení na policii v 849 případech.

Šéf strážníků Eduard Dlhopolček však uvádí v meziroční bilanci i nedostatky a problémy, se kterými se policie potýkala v uplynulém kalendářním roce.

„Největším problémem, který ovšem řeší většina městských policií, byl odchod zkušených strážníků do soukromého sektoru a tím způsobený podstav po skoro celou dobu roku 2018,“ říká Dlhopolček.

Průběžně tak od března do prosince chyběl měsíčně 1 až 3 strážníci. Situace se v Holešově stabilizovala teprve na počátku tohoto roku.

Na nedostatky narážejí policisté dnes a denně také v ulicích města. Zejména v dopravě.

„Negativně hodnotím stav v dopravě v některých částech města – zejména parkování,“ uvádí poznatky Eduard Dlhopolček. Společně s parkováním souvisejí také dlouhodobě odstavená auta zabírající parkovací místa.

Strážníci se na ně budou v tomto roce zaměřovat.

„Společně s příslušnými odbory městského úřadu se chceme soustředit na takzvané vraky – dlouhodobě odstavená vozidla,“ zdůrazňuje Dlhopolček.

Nejen trestání přestupků a dohlížení na dodržování předpisů a zákonů je denním chlebem strážníků. Preventivních akcí jsou za rok desítky. Chodí do škol, kontrolují cyklisty a tak dále.