Mezi nimi byla také Miroslava Sigmundová, která k městským strážníkům nastoupila před patnácti lety po návratu z mateřské dovolené. „Toto povolání ve mně vzbuzovalo určitý zájem, bylo to něco nového a byl tam kontakt s lidmi. V neposlední řadě mě to lákalo možností ovlivnit dění, pomáhat a být vůbec tomu všemu blíž,“ popsala tehdejší rozhodnutí Sigmundová.

Zároveň přiznala, že občas přišly chvíle, kdy uvažovala o změně povolání. „Je to jako u každého, kdo pracuje delší dobu na jednom místě. Jsou chvíle, kdy si člověk řekne, že by s tím nejraději sekl, ale vždycky to přebolelo a zůstala jsem, protože mám tuto práci ráda,“ usmála se Sigmundová.

Na začátky zavzpomínal někdejší velitel, současní a bývalí policisté i starostové

Během patnáctileté služby nebyly Miroslavě Sigmundové cizí ani obavy, které se projevovaly zejména v začátcích, kdy působila jako pochůzkář v ulicích. „V té době byly chvíle, kdy měl člověk strach. Je to ale přirozené, protože je důležité mít hranice a pud sebezáchovy, bez toho by to určitě nebylo v pořádku,“ uvedla policistka, která v současné době působí v oddělení přestupků.

Začátky Městské policie Kroměříž, která byla založena v září roku 1992, přišel včera připomenout také její první velitel Vlastimil Foltýn.
„Po prvním výběrovém řízení nás bylo celkem čtrnáct. Pracovalo se na čtyři směny po třech lidech, k dispozici jsme měli jedno vozidlo a dva počítače, k tomu několik radiových přijímačů,“ vzpomínal Foltýn.

Připomněl, že do roku 1995 se pak počet strážníků zvýšil na dvojnásobek.
„Myslím si, že jsme se do chodu města dobře začlenili a postupně se zprofesionalizovali,“ uvedl Foltýn.

S postupem času a s přibývajícími aktivitami se nakonec městská policie rozrostla až na dnešní čtyři desítky strážníků, se kterými je podle ředitele Okresního policejního ředitelství Kroměříž Františka Dočekala velmi dobrá spolupráce.
„Mětská policie je pro nás základnou k výběru kvalitních lidí do našich řad,“ dodal Dočekal.