„Pro děti ze základních škol jsme nechali připravit několik propagačních matriálů, jako jsou rozvrhy hodin, záložky nebo omalovánky, které jim při besedách dáváme. Učitelé mají přitom možnost zvolit si téma, které máme se žáky probrat,“ nastínil ředitel strážníků Miloslav Skřebský.

Studenti se tak například dozvídají, co je přestupek, že je sprejerství trestným činem nebo co je to diskriminace. „Jezdíváme však také do mateřinek. Tady máme tak velký zájem, že dokonce navštěvujeme i zařízení mimo Kroměříž. Už jsme byli například v Karolíně nebo Žalkovicích,“ podotkl Skřebský.

Zároveň uvedl, že právě pro nejmenší děti mají kromě klasických besed připraveny také zajímavé ukázky. „Představují se jim například psovodi se svými svěřenci, kteří demosntrují zadržení pachatele nebo základy poslušnosti. To je pro diváky vždycky atraktivní,“ vysvětlil ředitel.

Dodal, že zatím poslední akcí letošního roku bude zítřejší návštěva Záhlinic. Na tamním hřišti se totiž koná dětský den, který zpestří právě kroměřížští strážníci svými ukázkami. „Stále nás však děti navštěvují i na stanici, kterou jim během zhruba dvou hodin celou ukážeme a zasvětíme je do práce městské policie,“ uzavřel Skřebský.