Zkušenost s takovými řidiči mají mnozí obyvatelé regionu. „Na kroměřížském sídlišti Zachar se mi stalo, že jsem stála normálně na parkovišti a za mě se postavil někdo jiný, takže jsem neměla sebemenší šanci odjet,“ postěžovala si například Martina Sebechlebská z Kroměříže.

S podobnou překážkou se naopak dosud nesetkal Kroměřížan Marek Polášek. „Taková smůla mě ještě nepotkala, ale věřím, že by mě to hodně naštvalo. Ale zavolat policii, která dá dotyčnému botičku, by stejně podle mě k ničemu nebylo,“ konstatoval Polášek.

Stejného názoru jsou i kroměřížští strážníci, kteří se s podobnými případy setkávají stále častěji. „Parkoviště nejsou samozřejmě nafukovací a řada lidí ve snaze zaparkovat kolikrát své auta bezohledně odstaví do vjezdu nebo na zákaz,“ potvrdil ředitel městské policie Miloslav Skřebský.

Použití technického prostředku, neboli botičky, však není podle Skřbeského účinným řešením. „Chceme proto začít využívat další zákonnou možnost, kterou jsou řízené odtahy. Je to okamžité řešení problému a zároveň výstraha bezohledným řidičům,“ zhodnotil Skřebský.

Kroměřížští policisté se však momentálně potýkají s problémem, kdo by odtahy prováděl. „Oslovili jsme některé firmy, ale zatím jsme nikde nebyli úspěšní. Byli bychom sami rádi, kdyby se někdo přihlásil a za úplatu by odtahy na příkaz prováděl,“ podotkl ředitel.

Nezodpovědní řidiči by však museli sáhnout hlouběji do kapsy. „Zaplatí samozřejmě pokutu a zafinancuje i odtah samotný, případně uhradí také poplatek za uskladnění vozidla. Částky se mohou vyšplhat i do řádů tisíců korun, a to zejména v případě, kdy bude vozidlo odtaženo až do příslušné firmy. Pokud dorazí šofér na místo včas, bude to mít levnější,“ dodal Skřebský.