Akce má zejména zvýšit pocit bezpečí u obyvatel Kroměříže a v jejích místních částech. „Vybrané kategorii lidí bude zdarma poskytnut bezpečnostní řetízek a panoramatické kukátko, které firma namontuje pod dohledem zaměstnanců městské policie,“ vysvětlil ředitel strážníků Miloslav Skřebský.

Ihned po montáži policisté také nájemníky bytu upozorní na hrozící nebezpečí, které by neměli podceňovat. Současně také rozdají informační materiály s telefonními čísly a radami, kam se v případě potřeby mohou obrátit.

Žádosti zájemců, kteří se do konce září mohou hlásit na městské policii, pak budou posouzeny a ti, kteří budou nejvíce vyhovovat kritériím, se už během října mohou těšit na nové zabezpečení bytu.

„Rozhodující bude věk žadatele, to, zda je v domácnosti sám a kde se obydlí nachází. Přednost budou mít lidé z místních částí,“ uvedl Skřebský.

Důležité bude i to, zda někdo žije v bytovce nebo osamoceném rodinném domě, výhodu budou mít držitelé průkazů ZTP nebo ZTP/P. „V první fázi bychom chtěli vyhovět asi padesáti domácnostem. Pokud ale bude zájem, chceme s projektem pokračovat i příští rok. Celkové náklady jsou prozatím spočítány na čtyřicet tisíc korun,“ dodal Skřebský.