Stavba bude ležet u místní základní školy. „Areál bude mít dva standardní antukové tenisové kurty, které svými parametry budou splňovat požadavky nejen pro rekreační, ale i pro závodní tenis. Oba tenisové kurty osvětlí výkonná svítidla, což sportovci ocení hlavně v květnu, září a říjnu kdy se brzy stmívá,“ poznamenal jeden z organizátorů celé stavby Václav Vintr. V novém sportovním areálu nebude chybět objekt s „tenisovým“ barem, sociálním zařízením a šatnami.

Tenisté v areálu rovněž najdou kompletní služby jako například trenérské kurzy pro nejmenší, ale i pro starší a pokročilé tenisty, servis pro vyplétaní raket nebo prodej tenisového vybavení.

Cílem majitelů celého areálu, sourozenců Václava a Jana Vintra, je areál kompletně otevřít na jaře příštího roku pro rekreační tenis a zároveň získat licenci od Jihomoravského tenisového svazu pro závodní tenis žáků, dorostu i dospělých. „V časovém horizontu tří až pěti let chceme minimálně nad jedním kurtem postavit pro zimní období nafukovací halu,“slibuje Vintr.

Význam nové stavby oceňují i zástupci obce. „Podobné aktivity vítáme. Nový areál bezpochyby přispěje k rozvoji sportu ve Strání a bude atraktivním zpestřením obce,“ podotkl starosta Strání Pavel Mimochodek.