„Je to rarita. Vůbec jsem nečekal, že by se nám podařilo něco takového objevit. Je opravdu velká náhoda, že se nám lahve podařilo najít," řekl Kroměřížskému deníku sladař a majitel pivovaru Aleš Přinosil.

Starý podnik, který byl postaven v roce 1895, se nyní rekonstruuje. První pivo tady uvařili rok po založení.

„V únoru roku 1895 zasedla valná hromada a rozhodla o výstavbě pivovaru. Téhož roku za deset měsíců stála hrubá stavba, v únoru následujícího roku už měli uvařené první pivo. Otcem celé té myšlenky byl slavný rodák ze Záhlinic František Skopalík," připomněl historii stavby Aleš Přinosil.

Letos začátkem března se při pracích ve sklepních prostorách podařilo dělníkům najít střepy, jednu prázdnou a tři plné lahve piva, které by podle odhadu odborníků mohlo být až sto let staré. Poklad byl ukryt v metrovém zdivu.

„Lahve byly uloženy naležato v konstantní teplotě, korky byly zaplavené a tekutina uvnitř neoxidovala," popsal sladař.

Právě korkový uzávěr je pro odborníky vodítkem pro upřesnění stáří piva. Jedno tmavé a dvě světla piva pocházejí pravděpodobně z doby před první světovou válkou.

Že by jejich uschování pro další generace ve sklepě bylo záměrem, to si ale Aleš Přinosil nemyslí. „Nacházely se na místě, kde se dalo jen ztěží předvídat, že by se tu mohlo někdy bourat. Je to výduť ve zdivu, která sloužila jako odvětrání. Pivo si tam podle mě někdo schoval a zapomněl na něj, nebo tam zapadlo," domnívá se sladař.

Unikátní nález byl uložen do depozitáře, ve středu ho odborníci ve Výzkumném ústavu v Praze otevřeli a poprvé ochutnali. Pivo prý bylo kupodivu i po sto letech poživatelné.

„Nic toxického uvnitř vzniknout nemůže. Lahve byly uloženy stejně jako když se archivuje víno, s tím rozdílem, že s postupem let pivo nezraje, ale naopak ztrácí. Za ochutnání ale rozhodně stojí," dodal Aleš Přinosil.

Více než tradiční české pivo připomínal podle něj mok spíš víno.

„Piva jsou dost možná mnohem starší, než sto let, proto jsme ani neočekávali, že ucítíme hořkost a bude pěnit. Degustátoři chuť přirovnali k belgickému typu piva nebo těm přírodně kvašeným," popsal majitel nálezu.

Klasického českého pivaře zvyklého na český ležák by prý sto let staré pivo rozhodně neoslovilo. „Vonělo spíše po víně, na své stáří ale chutnalo zajímavě," dodal Aleš Přinosil.

Teď už je zbytek stoletého piva v laboratořích, kde ho odborníci analyzují. Rozbory by měly podrobněji určit například suroviny, ze kterých se tehdy zlatavý mok vařil.

A lákalo by pivaře ochutnat sto let starou ratitu? Například Tomáš Procházka z Holešova by se prý koštování historického objevu klidně a dobrovolně sám zřekl.

„Sto let staré pivo bych určitě ochutnat nechtěl, asi nebude moc dobré. Jaká ale byla tehdejší receptura, to by mě zase zajímalo," poznamenal s úsměvem.