„Hlavní program pro však začal odpoledne,“ sdělil velitel dobrovolných hasičů Martin Rosecký. Vyjmenoval, že hrála dechovka a profesionální sbory z Bystřice pod Hostýnem nebo Kroměříže předvedly ukázky vyprošťování osob při nehodách a protichemické obleky.

„Na závěr zahraje skupina Motus,“ prozradil během odpoledne Rosecký.

Starosta sboru Jaroslav Bělík pro Deník zavzpomínal na nejzajímavější okamžiky z historie fungování sboru.

„Dnes už na to vzpomínáme s úsměvem, ale tehdy nám do smíchu nebylo,“ svěřil se a pokračoval s tím, že událost, kterou se chystá popsat, se stala v roce 1997.

„Byly povodně a my jsme měli moc práce s odčerpáváním vody. Čerpali jsme studnu na jednom konci obce, když najednou přišla vysílačkou zpráva z Kroměříže: V Loukově hoří. Zjišťovali jsme tedy, co se děje, a zjistili, že hoří kůlna na druhém konci obce. V té chvíli jsme však měli prázdnou Avii a museli jsme proto pro stříkačku opačným směrem od požáru. Když nás místní viděli odjíždět, začali si ťukat na čelo a vzpínali ruce k nebi s tím, že jsme blázni,“ smál se Bělík.

Když konečně k požáru dorazili a hodili hadici do potoka, aby načerpali vodu, nastal další problém.

„Nemohli jsme vodu nasát, ačkoli jsme to zkoušeli několikrát. Nakonec jsme zjistili proč. Čerpadlo ucpal igelitový sáček. Rozhodli jsme se hledat hydrant a v tom zmatku jsme ho vůbec nemohli najít, i když jsme stáli hned u něj,“ popsal Bělík a dodal, že s pomocí bystřických hasičů se požár nakonec podařilo uhasit.

Jana Rohanová