„Rozpočet města pro letošní rok počítá v rekreační oblasti Štěrkoviště s výstavbou tobogánu. Náklady jsou dva miliony korun. Chceme, aby na něm mohli lidé jezdit ještě letos. Bude stát na místě, kde už jednou tobogán stál,“ prozradil mluvčí Otrokovické radnice Milan Plesar.

Štěrkoviště už nyní upravují pracovníci Technických služeb. „Natíráme lavičky i děstský bazén, navážíme písek na hřiště a sečeme trávu,“ pokračoval Plesar.

U Štěrkoviště už otevřela brány Táborová základna otrokovického Domu dětí a mládeže Sluníčko. „Naše organizace letos slaví třicet let od svého vzniku. Táborová základna funguje deset let. Letos bude otevřená od května do konce října. Chystáme zde nejrůznější pobytové akce, příměstské i pobytové tábory,“ uvedla ředitelka DDM Sluníčko Jiřina Kovářová.

Hygienici už začali ve Štěrkáči kontrolovat čistotu vody. „Kvalita vody v této přírodní nádrži v minulých sezónách vykazovala většinou vyhovující kvalitu. Průběžné výsledky kontrol zveřejňujeme na www.khszlin.cz,“ informovala Eva Javoříková z Krajské hygienické stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně.

Otrokovičtí městští policisté se připravují na další vyhánění naháčů bez plavek. „I letos budeme postupovat v souladu se zákonem a jinými předpisy. Podle městské vyhlášky, článku devět, je zde dospělým osobám zakázána rekreace a koupání bez oděvu,“ uvedl velitel Městské policie Otrokovice Tomáš Gromus.

Naturisté ale i letos nad předpisy kroutí hlavou. „Je to smutný. Vždy záleží na tom, kdo vládne na radnici. Koupání bez plavek je přitom zdravé a příjemné,“ okomentoval nekonečný otrokovický souboj naháčů se strážníky majitel naturistické cestovní kanceláře František Hájek.

Vstupné do areálu Štěrkoviště bude i letos stejné jako v loňském roce. „Dvacet korun dospělí, deset korun děti,“ usmál se Plesar.

Pravidelní návštěvníci otrokovického Štěrkoviště už jen vyhlížejí lepší počasí. „Mám ráda sluníčko. Už se moc těším, až se vyrazím na Štěrkáč koupat,“ prozradila Jana Zezulková ze Zlína.

Martin Lavay