Zástupci zdejších přepravních společností zatím ujišťují, že ne. Podotýkají ovšem, že stoprocentní záruku cestující nemají.

Situace se prý totiž může ještě obrátit a někteří odboráři možná prý do stávky přeci jenom půjdou.

Protestem chtějí dát dopravci najevo nesouhlas s novelou zákona o zdanění zaměstnaneckých benefitů. Například šoféři z kroměřížské společnosti Krodos Bus však oznámí až v pátek, jestli se do stávky zapojí.

„Zatím nemáme potvrzeno, že by do toho naši lidé šli,“ informoval ve středu Deník náměstek ředitele společnosti Krodos Bus Vladimír Dostál.

On sám se prý na stávku příliš nadšeně nedívá, spíše naopak. „Vhodnější by bylo demonstrovat před parlamentem. Na druhou stranu, právo na protest má každý, i když zastavení dopravy není moc vhodný prostředek, dotkne se to zákazníků,“ míní Dostál.

Odlišný názor má předseda odborové správy dopravy v Kroměříži Jiří Šípek. Ani on ale s jistotou ve středu nedokázal říct, zda se do akce řidiči na Kroměřížsku zapojí. „Budeme to vědět nejpozději ve čtvrtek odpoledne. Oficiálně jej ale podpoříme, i když možná ne zastavením dopravy,“ řekl Šípek.

Co se týče železničářů, ani České dráhy ještě nemají jasno v tom, kolik zaměstnanců se do protestu zapojí, pokud vůbec někteří.

„Sbíráme informace. Nevíme ještě, jak bude či nebude zajištěna náhradní doprava, pokud ke stávce dojde,“ řekl mluvčí společnosti Petr Šťáhlavský. Lidem podle něj nejspíše nezbývá nic jiného, než sledovat webové stránky Českých drah.