Ačkoliv železničáři omezili v regionu minimum spojů, někteří lidé se kvůli zpoždění zlobili. „Můj vlak nejel, proto přijedu domů asi o čtyři hodiny později,“ povzdechla si například Gabriela Čajanová z Frýdku Místku.

Několik vlakových souprav nejelo na Kroměřížsku v čase od 13 do 14.15 hodin. „Stávkovala federace strojvedoucích. My jsme se museli zeptat každého, jestli je v odborech a zda vlak pojede. Jely všechny, odřeknuty byly dva, ale až po půl druhé,“ informoval v době stávky přednosta stanice v Hulíně Jan Bortel.

Do akce zaměřené proti vládním reformám se kromě zaměstnanců Českých drah zapojili i pracovníci kroměřížské nemocnice. Jejich protest byl však symbolický. Uspořádali si jen zmrzlinovou párty pod heslem Dejte Julínkovu reformu k ledu. Odboráři se sešli na tamním nádvoří a rozdali si nanuky. „Jsem zaměstnancem nemocnice už sedm let a nelíbí se mi kroky, které plánuje ministerstvo,“ svěřil se například stávkující lékař Dalibor Berka.

Ze všeho nejvíce pálí tamní zdravotníky plánovaná privatizace nemocnic a pojišťoven. „Při zdravotnické reformě se plánuje, aby obě zmíněné instituce byly zprivatizovány do jednoho celku, který bude vlastnit jedna společnost nebo osoba. To je velké riziko zániku konkurence ve zdravotnictví a obrovské riziko pro pacienty. Když ti totiž nebudou spokojeni, tak nebudou mít šanci nalézt jinou nemocnici v okolí,“ přiblížil hlavní důvod protestu lékař Richard Kreml.

Kvůli stejnému názoru se do stávky zapojila také Marie Holbová. „Souhlasím s těmi důvody. Myslím si, že bychom měli dát najevo nesouhlas,“ potvrdila nynější primářka na očním oddělení.