„Železniční doprava v celém Česku na dobu pěti hodin opravdu nakonec zastavena nebude,“ potvrdil ve středu Deníku Vladislav Vokoun, první místopředseda odborového svazu železničářů.

Svou hrozbu, že vlaky nepojedou, odboráři odvolali kvůli vstříčnému kroku poslanců, kteří v úterý schválili novelu zákona o zrušení zaměstnaneckých benefitů v rámci novely zákona o DPH. O změně ale bude v pátek ještě jednat Senát.

„Pokud ten jej schválí, dostane novelu k podpisu ještě prezident. V případě, že ji odmítne podepsat, nezabrání nám nic tomu zorganizovat další stávku,“ upozornil Vokoun.

Zatímco odborový svaz železničářů o zastavení dopravy ještě do středečního odpoledne vyjednával, autobusoví dopravci na Kroměřížsku už dopoledne měli jasno, zda se do něj zapojí či ne.

„Naši odboráři definitivně rozhodli, že všechny autobusy pojedou,“ řekl v dopoledních hodinách náměstek ředitele kroměřížské společnosti Krodos bus Vladimír Dostál.

Stejné stanovisko zaujali i odboráři z ČSAD Vsetín.

„Stávka v naší firmě nebude, autobusy pojedou. Já osobně jsem z toho nadšený, jakožto manažer jsem totiž s protestem nesouhlasil. Našim cílem je spokojený zákazník,“ konstatoval Oldřich Holubář za ČSAD Vsetín.

Kdyby prý stávka nakonec přece jen byla zrealizována, tamní odboráři by ji prý podpořili jiným způsobem. „Možná by vyvěsili informační letáky, jako to udělali už toto pondělí,“ uzavřel Holubář.