Vyřešit složité orientování tam měla stavba kruhového objezdu, která by byla investicí Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK).

Plány ale nakonec váznou kvůli městu Kroměříž, které zaujímá pozici spoluinvestora. Ještě loni však ŘSZK tvrdilo, že práce na vzniku rondelu odstartují letos. Nic se ale doposud neděje.

„Plán je odložený na neurčito. Město si stavbu kruhového objezdu nestanovilo jako prioritu. Až ve svém rozpočtu najde potřebný obnos, můžeme se pustit do práce. Letos to ale nebude. Stavba je na vodě a kdo ví, zda se vůbec někdy uskuteční,“ informoval Deník za ŘSZK Radek Berecka. On sám se myšlence rondelu nikterak nebrání.

„Nebyl by vůbec špatný, křižovatka je opravdu hodně nepřehledná. Kdyby v místě jednou vznikl, zanikl by také ostrůvek ve směru na Vážany,“ poznamenal Berecka.

Definitivní odložení záměru na neurčito potvrzuje za město mluvčí tamní radnice Pavel Zrna.„Kruhová křižovatka u Kotojed byla skutečně v plánu, ale vzhledem k dopadům finanční krize jak na radnici, tak také na ŘSZK, byla realizace projektu po oboustranné dohodě prozatím odvolána,“ konstatoval Zrna. Mnozí šoféři sice finanční problémy investorů chápou, nicméně kruhový objezd by uvítali co nejdříve.

„Byl by opodstatnělý. Když já osobně třeba jedu ve směru od Trávníku, tak se mi do křižovatky strašně špatně nahlíží,“ zhodnotil například Zdeněk Budinka z Tlumačova, který jezdí často trasu do Kroměříže.Pro někoho, kdo to tam nezná, je podle něj špatné se v místě orientovat. „Například mého známého tam před lety nabrala jednou Tatra,“ řekl Budinka.