A proč si vybrala právě tento ročník?

„Nalákali mě zejména interpreti, kteří letos v Holešově vystoupí. Těším se hlavně na skupiny Tatabojs, Jelen a Wohnout.“ prozrazuje Martina Mutlová.

Festival, který si od počátku zakládá na přízvisku „rodinný“, chce v tradici pokračovat i přesto, do jak velkých rozměrů se za ta léta rozrostl. A právě onu rodinnou atmosféru si pochvaluje i další z pravidelných účastnic. Veronika Jašová z Holešova.

„S dcerou Karolínkou chodíme na dětské atrakce,“ svěřuje se Jašová.

Je třeba chytit správný flek

Jak se již stalo zvykem, v sobotu se mohou návštěvníci těšit na přejezd lávky na kole či přehlídku netradičních plavidel. Ani rodina paní Jašové si ji nenechá ujít.

„Jen máme občas problém chytit nějaké volné místo, aby bylo dobře vidět,“ směje se Veronika Jašová. V letošním programu ji zvláště zaujaly kapely Desmod a Jelen.

„Na ty se opravdu těším,“ prozradila Veronika Jašová, která si pochvaluje také cenu vstupenek. „Na takový festival jsou za velmi slušnou cenu,“ míní Veronika Jašová.

Neopomenout žádnou drobnost

Za spoustou zábavy se ovšem skrývá i obrovské nasazení technického zázemí. Například na stavbě pódia, na kterém vystoupí třeba již zmiňovaní Tatabojs, se podílelo celkem 11 pracovníků. Vztyčení pódia jim zabralo 20 hodin.

Ačkoliv pořádání festivalu má na starost soukromá Agentura Velryba ze Zlína, ruku k dílu přidávají i zaměstnanci zdejšího kulturního střediska. Potvrzuje to mluvčí Městského kulturního střediska Dana Podhajská.

„Máme na starost technické zázemí. Od přípravy šaten pro kapely přes nejrůznější přípojky elektřiny až po dostatek ubrousků,“ usmívá se Podhajská.

„Regata se stala fenoménem. Je takovým časovým mezníkem pro začátek léta,“ míní Dana Podhajská.

Samotné město Holešov se však snaží vyjít vstříc ve všech rovinách, zdůraznil to starosta Holešova Jaroslav Seifert a dodal, že Holešovská Regata je pro Holešov velmi významnou událostí.

Inspirace od mistra

Regata láká i Radka Doležela. Na rozdíl od tisíců jiných návštěvníků, jeho hlavním posláním je hledání inspirace. Doležel, který je společně s Radkem Sovadinou známý pořádáním kulturních akcí v Holešově, je často ve spojení s Agenturou Velryba.

„Vše vždy šlape jako hodinky. Pan Žáček (ředitel Agentury Velryba, pozn. redakce) má vždy organizaci perfektně zvládnutou. Je skutečným profesionálem. Pozval mě a já se přijdu rád podívat,“ uvádí pro Deník Doležel.