Při explozi zahynuli ve středu 15. září dva dobrovolní hasiči, zranění utrpěli dva jejich kolegové a dvě civilní osoby. Hospitalizace byla nutná u tří lidí, jednoho člověka ošetřili zdravotníci na místě. Jeden z mužů zraněných při výbuchu zůstává s popáleninami i nadále ve Fakultní nemocnici Ostrava.

"Jeho stav se výrazně nezměnil, i nadále je vážný. Muž je ale stabilizovaný a mimo bezprostřední ohrožení života," uvedla mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

Další zraněný leží ve Fakultní nemocnici Brno. Její mluvčí Veronika Plachá ČTK řekla, že stav hasiče se zlepšil.

"Byl k nám přivezený na umělé plicní ventilaci, od víkendu už je ale bez ní. Jeho stav je stabilizovaný, nicméně zůstává na JIP a naši lékaři se starají o jeho zranění. Podle lékařů to vypadá, že by mohl být bez vážnějších zdravotních následků, ale ještě si několik týdnů pobude v nemocnici," uvedla Plachá.

O jednoho ze zraněných se po explozi staral personál Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

"Strávil v nemocnici jednu noc, pak byl propuštěn. Byl to muž mladšího věku, měl lehké zranění," řekla dnes ČTK bez bližších podrobností mluvčí nemocnice Renáta Večerková.

Dnes odpoledne se v Koryčanech uskuteční pohřeb prvního ze dvou zemřelých dobrovolných hasičů. Poslední rozloučení s druhým hasičem je podle mluvčího krajských hasičů Romana Žemličky naplánované na sobotu.

Případ exploze dozoruje Okresní státní zastupitelství v Kroměříži. Podle státního zástupce Jiřího Láníčka byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny a odsouzení za něj pachateli hrozí dva roky až osm let vězení.

"Nadále probíhá prověřování ze strany policejního orgánu. K výši škody se s ohledem na stadium přípravného řízení nelze vyjádřit. V případě posunu v trestním řízení bude státní zastupitelství informovat prostřednictvím tiskové zprávy," uvedl dnes na dotaz ČTK Láníček.

Majitelé v domě prováděli před explozí rekonstrukci. Podle dřívějšího vyjádření policejní mluvčí Simony Kyšnerové při ní bylo poškozeno plynové potrubí, což vedlo k následnému výbuchu.

"Za policii musím sdělit pouze to, že státní zastupitelství si vyhradilo jako jediné právo poskytování informací k případu," řekla dnes ČTK Kyšnerová.

Charita Kroměříž ve spolupráci s městem Koryčany na Kroměřížsku vyhlásila o víkendu veřejnou sbírku na pomoc lidem postiženým výbuchem.
Číslo sbírkového účtu, na který mohou zájemci přispívat, je 115-5041170287/0100.
Peníze mohou vložit také do pokladny Charity Kroměříž ve Ztracené ulici.
Město Koryčany připravilo i zapečetěné pokladničky, které lze najít na městském úřadě, v lékárně v Masarykově ulici a v prodejně potravin v téže ulici.