Soutěž se letos konala již pošestnácté a zúčastnily se jí týmy sedmi středních odborných škol z České republiky a jedna slovenská škola.

Čtyřčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech soutěžních disciplínách – prezentace v českém a anglickém jazyce na téma Kraj, město a škola, kde studuji, písemný test odborných znalostí, praktická část v laboratořích a závěrečná prezentace na téma Mé budoucí odborné zaměření a mé dosavadní veterinární vzdělání v praxi.

Kroměřížané si v pátek 11. listopadu 2022 užili Svatomartinské hodování na Hanáckém náměstí.
Svatomartinské hodování v Kroměříži proběhne i letos. Novinkou budou obří husy

„Soutěžící hodnotila pětičlenná odborná porota složená ze zástupců Veterinární univerzity Brno (VETUNI), SVS a Státního veterinárního ústavu Praha. Porotě předsedala děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie VETUNI Šárka Bursová,“ uvedl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Za vítězným družstvem z Kroměříže se na druhém místě umístili studenti ze Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse z Děčína.

První den vánočních trhů na Velkém náměstí v Kroměříži v roce 2022.
Vánoční trhy v Kroměříži už mají termín. Letos přijede Pokáč i Abba revival

Třetí příčku obsadil tým Vyšší odborné školy a Střední školy v Boskovicích. Kromě vyhodnocení soutěže družstev hodnotící komise vyhlásila i zvláštní cenu poroty pro jednotlivce. V letošním ročníku soutěže tuto cenu získala studentka Barbora Motošická ze Stredné odborné školy veterinární, Košice-Barca.

„Všichni soutěžící podali velice dobré výkony a celá soutěž byla velmi vyrovnaná. Porota rozhodně neměla jednoduchou úlohu a ve finále rozhodovaly rozdíly jednotek bodů,“ dodal Vorlíček.