Našim krásám před exotikou a mořem dává v posledních letech přednost také kroměřížský starosta Jaroslav Němec. Ten strávil prodloužený víkend v Tatrách a týden s rodinou na Vysočině.

„Snažím se kombinovat relax s aktivní dovolenou. Letos jsem napříkald zdolal Jahňačí štít, to je osmihodinová túra. Na Vysočině je to zase o relaxování," prozradil starosta.

Nejvíce si užívá dovolenou s rodinou.

„Poslední dva roky s námi jezdí na pár dnů i dospělé dcery se svými partnery. Jsem rád, když je rodina na pár dnů pohromadě," přiznal Jaroslav Němec. Práci si na dovolenou nevozí, i když chytrý telefon ho zase tak úplně v klidu nenechá.

Na pár dnů do Krkonoš na túru a také na vodu naHron už letos vyrazil starosta Holešova Rudolf Seifert.

„Na konci prázdnin vyrazím také naněkolik dnů k moři. Tam se snažím jezdit každý rok, je to pro mě největší relax. Pokud vyjde i nějaká volná chvilka, tak sednu na kolo 
a jedu se projet, s časem je to ale čím dál horší," připustil holešovský starosta.

V případě nějakého problému musí být samozřejmě na telefonu i na dovolené.

„Nejlepší dovolená ale je, když jsem co nejdál od města 
a není zrovna potřeba nic řešit," dodal Rudolf Seifert.

S rodinou k moři do Černé Hory se letos chystá Věra Sigmundová, starostka Chropyně.

„Moře mám moc ráda. Bohužel se k němu nedostanu každý rok. Většinou tedy trávíme dovolenou v tuzemsku, 
k moři jedeme tak jednou za čtyři roky," prozradila.

Vzhledem k pracovní vytíženosti má raději relax než aktivní dovolenou. Pochvaluje si však všechny volné dny, které jí dávají možnost trávit čas se svými blízkými.

Mobilní telefon se sice vozí, ale to jen pro nejnutnější případy.

„Domnívám se, že všichni jsme nahraditelní, reaguji tedy pouze odesláním informativní sms o čerpání řádné dovolené," přiznala Věra Sigmundová.

Do Chorvatska letos vyrazí starosta Kostelan Jan Petřík. Za sebou už však má cykloturistiku kolem Třeboně.

„Dovolenou trávím střídavě, buďto úplně relaxuji, nebo aktivně na kole či turistikou," prozradil kostelanský starosta. V Chorvatsku si nejvíce oblíbil krásné místo Pelješac, když tam ještě nejezdilo tolik lidí. U Třeboně zase obdivoval nádherné rybníčky a spoustu hezkých hospůdek. Dovolenou však letos vynechá starosta Jarohněvic Pavel Husařík.

„Po řadě let jsem se rozhodl, že si konečně začnu rekonstruovat domeček. Já vlastně ale ani moc nevím, co to dovolená je. Beru si vždy maximálně tři volné dny za rok," míní tamní starosta. Vnučkám ale slíbil, že se s nimi vydá alespoň na výlet, třeba do zoologické zahrady.

„Zatím mi to kvůli zdravotním problémům nevyšlo. Nemůžu být dlouho na sluníčku, tak čekáme, až se trochu ochladí," přiznal Pavel Husařík. Nejlepší dovolená pro něj byla asi ještě za svobodna s nynější manželkou, kdy se vydali na pár dní pod stan.