V Kroměříži nedostalo lístky 119 prvovoličů, město jim je muselo doručit se zpožděním

Složitou organizací se šéfové radnic i zastupitelé probírali ještě ve čtvrtek, obešla se prý bez velkých potíží a jakýchkoliv změn oproti posledním volbám. Menší komplikaci museli v minulých dnech řešit snad jen v Kroměříži.

„Nastala při distribuci hlasovacích lístků do domácností, kdy byly štítky s adresami voličů vytištěny podle seznamu z červnových parlamentních voleb a chybělo v něm asi sto devatenáct prvovoličů, kteří v rozmezí června a října dovršili osmnácti let,“ objasnil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.Hlasovací lístky ale nakonec byly všem mladým lidem dodány dodatečně v úterý.

Ve městě a jeho místních částech je celkem šestadvacet volebních okrsků.„V žádném nedošlo ke změně místa. Přípravy jsou v podstatě u konce, rozváží se vybavení do volebních místností, novinkou jsou nové plenty,“ dodal ve čtvrtek Zrna. V Bystřici pod Hostýnem se předvolební přípravy obešly bez jakýchkoliv problémů.

„Je to už zaběhnutá záležitost. Volební lístky jsou rozneseny, nemám žádnou reakci, že by byl nějaký problém či by někdo nedostal lístky. Složitější bude snad jen sčítání výsledků,“ konstatoval bystřický starosta Zdeněk Pánek, který věří v klidný průběh voleb, stejně jako jeho kostelanský kolega Jan Petřík.„Předvolební diskuze proběhly v klidu, všechno je přichystáno. Lidé dokonce dostali i předvolební letáčky, kde se jim představili všichni naši kandidáti,“ říká Petřík.

V Morkovicích – Slížanech byl doposud vždy klid a v ten věří i nyní. „Alespoň to tak vypadá,“ řekl tamní místostarosta Jan Jablunka. I přípravy byly bez problémů. „Jen jsem zaslechl, že někteří lidé dostali špatné volební lístky,“ podotkl Jablunka. Starosta Pavel Horák však o žádném případu neslyšel.