Právě fotbal stál před zhruba dvaceti lety za vznikem původní hospůdky „U Orla“. Tehdy se tam scházeli zejména chropyňští fotbaloví příznivci. Ještě aby ne – restaurace totiž sídlí přímo v areálu fotbalového stadionu místního FK Chropyně.

Že by ale do Staré Orlovny chodili jen fotbalisti, se rozhodně říct nedá. Především v druhé polovině týdne restaurace častokrát praská ve švech, neboť jak přiznává i sám provozovatel restaurace Igor Štěpánek, tradiční hospůdka si postupně získala srdce místních a také poctivou základnu štamgastů, kteří se rádi vrací třeba na tankové Starobrno nebo „jedenáctku“ Březňáka či Mušketýra z Krušovic.

Zdounecká cukrárna je v provozu už více než dvacet let. Vloni navíc otevřela novou prodejnu v kroměřížské Albertově ulici.
Sladké mámení. Na větrníky a špičky se jezdí do Zdounek

Od řízku po rumpsteak

Na jídelním lístku pak převládá oblíbená tradiční kuchyně – nechybí tak řízek s bramborem, smažený sýr s hranolky, svíčková na smetaně či třeba poctivý hovězí guláš. Zkrátka nezůstanou ale ani milovníci tataráku, steaku či hovězího rumpsteaku.

Místní specialitou jsou však gastronomické akce jako třeba husí hody, zvěřinové hody či zabijačkové hody, které tady pravidelně pořádají.

Klub café bar Hulín "Whisky a Rum bar".
Je libo whisky nebo rum? Tady pijí hulínští gentlemani

Řízkový festival

Před nedávnem hostila Stará Orlovna třeba řízkový festival.

„Měli jsme tehdy asi osm druhů řízků jako telecí, obrácený řízek nebo třeba holandský řízek se sýrem,“ přiblížil Štěpánek s tím, že ho těší, jakou oblibu si tyto akce získaly mezi místními. Momentálně tak už připravuje další gastronomické festivaly, které by se měly rozeběhnout na jaře.