Slavnostního otevření se zúčastnila i řada vzácných hostů ať už z politických, společenských či sportovních kruhů, mezi kterými samozřejmě nechyběl ani starosta města Rudolf Seifert a další holešovští zastupitelé.

Přítomen byl také bývalý reprezentant ve skoku do výšky Tomáš Janků, který s úsměvem řekl, že pokud se na sportovišti závodí ještě před jeho oficiálním otevření a pokud nechybí skok do výšky, je za něj vše v pořádku. „Je znát, že stadion bude mít plné využití,“ dodal dále.

Do přestřižení slavnostní pásky se pustili ti nejpovolanější včetně mladých atletů, vedení dodavatelské firmy. Chybět samozřejmě nesmělo závěrečné požehnání místního děkana Jerzyho Walczaka, který mládeži radil, aby se sportu věnovala celým svým srdcem. „

Pokud se totiž, stejně jako já, zamilujete do sportu, nebudete mít čas ani na pubertu,“ zaznělo z úst děkana.

Až na travnatý povrch je tak už Stadion Míru opět v ostrém provozu. Město Holešov si slibuje, že o něj bude velký zájem. „Věříme, že bude hojně využíván jak stále se rozrůstající Holešovskou atletikou, tak i širokou veřejností. Ať dobře a kvalitně slouží svému účelu,“ doplnila tisková mluvčí holešovské radnice Hana Helsnerová.