„Po teplém víkendu zasáhnou Zlínský kraj opět silné bouřky s výstrahou kvůli přívalovým dešťům. V úterý by se mělo začít pomalu oteplovat, ale hned ve čtvrtek přijde další studená fronta. Do konce týdne teploty vystoupají na maximálně 20 stupňů celsia. Celý další víkend proprší,“ informovala Dagmar Honsová z Meteopressu. Právě počasí je zatím jedinou překážkou provozovatelů koupališť.

Zlín

Největší zlínská koupaliště Zelené a Panorama jsou na návštěvníky připraveny už od začátku června.

„Doufáme že lidé zůstanou spíše v Česku a v teplém počasí se přijdou k nám na koupaliště zchladit.,“ uvedl ředitel společnosti provozující koupaliště Lubomír Matoušek. Před sezonou pořídili na Zelené koupaliště novou bazénovou folii a na Panoramu zakoupili dávkovací stanice bazénové chemie.

Ceník vstupného na koupalištích ve Zlínském krajiZdroj: Deník / Anna Nováková

Ceník vstupného na koupalištích ve Zlínském kraji

Kroměříž

Také provozovatelé kroměřížského koupaliště Bajda od začátku června nedočkavě vyhlíží slunce. Při omezení počtu osob, které mohli na koupaliště pustit, měli v teplé dny plno. Stejně jako každý rok provedli na Bajdě předsezonní práce a údržbu.

„Pečlivě jsme vše sledovali a do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli vůbec otevřeme,“ vysvětlil správce kroměřížského koupaliště Petr Opravil.

Uherské Hradiště

Aquapark v Uherském Hradišti se návštěvníkům otevřel 25. května. Návrat k původní návštěvnosti bude podle jeho ředitele zjevně pozvolný i kvůli mimořádným hygienickým opatřením, která stále platí.

„Venkovní bazény jsou otevřené v závislosti na počasí. Těžko odhadnout, zda strach z viru návštěvnost venkovního areálu ovlivní,“ míní ředitel aquaparku Jiří Durďák. Uzavření areálu využili k údržbě, která by se standardně dělala v září během odstávky.

Vsetín

Vsetínské koupaliště vítá plavce od 1. června.

„Koupaliště je otevřeno při jakémkoliv počasí,“ přiblížil správce koupaliště Ivo Kousal. Bazény totiž tepelnými čerpadly za nepříznivého počasí vyhřívají. „I když není zrovna teplo, voda je pořád příjemná. Lidi se ale chtějí také slunit, což nijak neovlivníme. Lidi se nemusí ničeho bát, koupaliště jsou díky chloru bezpečná a maximálně dezinfikovaná,“ doplnil Kousal.

Další plovárny

Letní koupaliště ve Valašském Meziříčí otevřelo brány návštěvníkům 6. června. Koupaliště Baťov v Otrokovicích zahájilo sezonu oproti minulému roku později, a to 12. června. Holešovské koupaliště otevřelo tento čtvrtek. Koupaliště v Bystřici pod Hostýnem je otevřeno od 1. června, v areálu zrekonstruovali WC a vybudovali dvě nová pískoviště.

Většina provozovatelů doufá, že lidé využijí spíše koupání v tuzemsku než v zahraničí. Počasí ze začátku prázdnin jim ale moc nepřeje.