Radost nad sportovištěm projevili nejen dospělí, ale také děti. „Hraji fotbal za přípravku. Chodíme kopat spíš na to menší hřiště vedle stadionu, ale chtěl bych se školou chodit i na novou atletickou dráhu, protože rád běhám,“ svěřil se žák třetí třídy Adam Dvořák z Hulína.

Zařízení, které bylo včera slavnostně otevřeno, si pochvalují i maminky malých sportovců. „Prostředí je tu teď mnohem hezčí. Už bylo potřeba s tím původním něco udělat. Jen by to chtělo ještě dodělat tribunu a nějaké prolézačky a houpačky, abychom neměly dlouhou chvíli, když tady s malými dětmi čekáme, až těm starším skončí trénink,“ přeje si Ivana Ondrejcová z Hulína.

Důvodem, proč se zastupitelé pustili do rekonstrukce stadionu, byl jeho špatný stav. „Rozhodli jsme se, že požádáme o státní dotaci na opravu celého areálu s tím, že vybudujeme celé lehkoatletické zázemí,“ vysvětlil vedoucí hulínského investičně – správního odboru Zdeněk Váňa.

Zastupitelům se podařilo na počátku minulého roku získat patnáct milionů korun. Zbývající milion a půl doplatili z městské pokladny a s rekonstrukcí se mohlo začít.

Práce začali dělníci tím, že vybrali celý povrch fotbalového hřiště. „Udělali nové podloží včetně drenáží a plně automatického zavlažovacího systému. Osadili umělou plochu na atletickém oválu. Vytvořili zároveň i technické sektory pro hod diskem, kladivem, vrh koulí a vodní příkop pro překážkový běh,“ vyjmenoval vedoucí odboru.

Podle jeho slov stadion už teď slouží základní škole. „Žáci sem docházejí na hodiny tělocviku a věříme, že jej budou využívat i další subjekty. Už máme ohlas z Pravčic, kde je lehkoatletický klub, že by u nás chtěli trénovat,“ poznamenal Váňa.

Na slavnostním otevření areálu nechyběl ani starosta Roman Hoza. „Jsem rád, že se nám podařilo získat peníze ze státního rozpočtu. Potěšilo by mě, kdyby v Hulíně vznikl atletický klub, který by navázal na ten, který tu asi před dvaceti lety fungoval. Sháníme někoho, kdo by se tomu věnoval, zatím však marně. Pokud by se to povedlo, jsme připraveni klub maximálně finančně podpořit,“ slíbil starosta.

Slavnostního otevření sportovního areálu se zúčastnili nejen zástupci města, ale také kraje. „Je dobře, že se v Hulíně něco takového podařilo, protože plnohodnotné atletické dráhy tohoto typu byly dosud v celém zlínském kraji jen tři. V Kroměříži, Uherském Hradišti a Otrokovicích. Je dobře, že k nim teď přibyl i Hulín,“ ubezpečil předseda krajského atletického svazu Květoslav Tichavský.