„Já fakt nevím které, vždyť jsou všechny hezké,“ posteskla si jedna z návštěvnic, zatímco si vybírala z nepřeberného množství náušnic. A podobně to v sobotu vypadalo napříč celým výstavištěm - stoly plné nejrůznějších šperků, minerálů a bižuterie střídaly svíčky, keramické výrobky, drátované zboží, výrobky ze dřeva a papíru, originální hračky nebo také oblečení pro děti i dospělé.

Na své si přišli i milovníci kreativní tvorby, kteří měli jedinečnou možnost vidět práci přadleny na kolovrátku nebo si s dětmi vyrobit něco pěkného v tvořivých dílničkách.

„Na tenhle festival chodím skoro pravidelně. Naposledy jsem tady byla v lednu. Pokaždé se nechám přemluvit na nějaký další šperk. Minule to byl třeba náramek, na který ale nedám dopustit. Tak jsem zvědavá, s čím budu odcházet dneska,“ smála se další z návštěvnic.

Benefiční koncert pro Ukrajinu na kroměřížském Velkém náměstí - 8. března 2022
Kroměřížští středoškoláci pomáhají Ukrajině. Sbírkou i koncertem

Hobby burza

Šperkařský festival a rukodělné trhy jsou jednou z akcí, kterou organizují manželé Čagánkovi. Další výstava, na kterou se mohou návštěvníci už teď těšit, bude Hobby setkání sběratelů.

„To bude za dva týdny, v neděli 27. března,“ prozradil Dan Čagánek s tím, že na výstavě nebudou chybět třeba mince, poštovní známky, bankovky, pohlednice, zápalkové krabičky, ale také odznaky či medaile.

Entomologický výměnný den a výstava

O týden později, v sobotu 2. dubna, pak bude kroměřížské Výstaviště patřit hmyzu. Na Entomologickém výměnném dni a výstavě budou moct zájemci nejen vyměnit, prodat či koupit brouky, motýly nebo strašilky, ale také je i ochutnat. Svou účast totiž přislíbil světoznámý kuchař Milan Václavík, který se věnuje přípravě nejrůznějších exotických delikates, včetně třeba červů.